שכפץ

כלי נשק, הם אחד האיומים המסוכנים ביותר שעמם מתמודדים אנשי אכיפת החוק בארץ ובחו"ל כיום. השכפץ, בא לשמור על גוף שומר החוק מפני כדורים שיכולים לחדור לגוף. הנה מה שכדאי לכם לדעת על השימוש בשכפץ כאמצעי הגנה.

שכפץ

בשלושת העשורים האחרונים לבדם, שריון גוף רך – שכפץ – הציל את חייהם של יותר מ- 3,000 שוטרים, אבל טרוריסטים ורוצחים הופכים מיומנים יותר בלהתמקד בחלקי גופות שנחשפו, וכתוצאה מכך נגרם נזק חמור ומוות במסגרת החוק.

שריון הגוף כמו השכפץ, נותר ציוד הבטיחות הקריטי ביותר לו זקוקים אנשי בטיחות הציבור להגנה אישית, אך ברור שחייבת להיות התקדמות מהירה בפונקציונליות שלו כדי להתמודד עם איומים.

נתונים על השכפץ

 

  • הוא מגן באחוזים רבים על גוף האדם מפני ירי אקדחים
  • הוא הכרחי לכל שוטר ואיש צבא בעת ביצוע אכיפה
  • הוא עשוי מחומרים שהבדיקות העלו כיעילים מפני רוב כדורי הנשק המצוי
  • הוא קל לנשיאה ומתאים לכל גודל גוף וגם מגיע בהתאמה אישית

 

האם השכפץ באמת חסין ירי?

למרבה הצער, אף מגן גוף אינו חסין כדורים או דקירות ב- 100%. עם זאת, אפודים עמידים בליסטיים, מגנים מפני מספר לא מבוטל של סוגים של תחמושת אקדח ורובים, ודגמי שריונות גוף העמידים לדקירות, יכולים לסייע בהגנה מפני סכינים וכלי נשק חדים אחרים. 

הם חלקי ציוד להגנה עצמית חובה עבור אנשי אכיפת החוק, במיוחד במצבים דמויי מהומות, תרגילים או אפילו פעולות יומיומיות.

מחקר שפורסם ב- Journal of Occupational and Environmental Hygiene מפרט כי קצינים שאינם לובשים בשגרה שריונות גוף כמו שכפץ, הם בסיכון גבוה פי 3.4 לפציעה קטלנית מיריית פלג גוף עליון מאשר עמיתיהם הלובשים שריון גוף באופן שגרתי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»