ממה מורכב המחיר לבתי אבות ואיך אפשר לצמצם אותם

מחיר בית האבות מורכב בהתאם לצרכים אותם מספק בית האבות ולמיקום של בית האבות, כמה שבית האבות קרוב יותר למרכז הארץ, כך המחיר גם עולה. קשיש סיעודי יזדקק לטיפולים ושירותים נוספים מאשר בני הגיל השלישי הזקוקים רק למקום מגורים, פיקוח רפואי וארוחות חמות. על כן במאמר זה אחלק את בתי האבות לשתי קטגוריות על מנת להסביר ממה מורכב מחירם וכיצד ניתן לצמצם אותו.

בית אבות לעצמאיים

בית אבות בפתח תקווה למשל המיועד לעצמאיים כמו דיור מוגן, חייב לספק לשוכני בית האבות את כל הצרכים הבסיסיים כמו מיטה, אזור מגורים נקי, ארוחות חמות ועוד. יחד עם זאת, בדרך כלל בתי האבות מספקים לדיירים תנאים נוספים כמו פעילויות תעסוקה רבות הכוללות הרצאות, סרטים ספריה ועוד. כמו כן ישנם בתי אבות שמספקים את כל הפעילויות הנוספות במחיר החודשי וישנם בתי אבות בהם חלק מהפעילויות הינן בתשלום נוסף. במקרים בהם הפעילויות הנוספות הינן בתשלום נוסף ניתן לצמצם את ההוצאות בהתאם לצרכים ולרצונות הדייר.

בית אבות סיעודי

בתי אבות סיעודיים מספקים את כל הצרכים הבסיסיים של הדיירים כמו בתי אבות לעצמאיים אך בנוסף הינם מתאימים לדיירים תשושים וסיעודיים. כאשר מדובר במחיר שיכון דייר תשוש בבית אבות עם שירותים סיעודיים הרי שהמחיר עשוי להשתנות בין דייר לדייר אך ישנם כמה פרמטרים שהינם כלולים במחיר תמיד ואין אפשרות לצמצמם ואילו לבית האבות הסיעודי אין אפשרות לגבות עליהם תשלום נוסף. השירותים שאותם לא ניתן לצמצם הינם: חדרי אשפוז, תרופות, מוצרי ספיגה, הסעת חולים לאשפוז בבתי חולים במקרה הצורך ועוד.

כיצד ניתן לצמצם את מחירם של בתי האבות

ישנם כמה פרמטרים בהם אפשר להתגמש לצורך צמצום מחיר בית האבות. בתי אבות רבים מספקים אפשרות בחירה בין חדר פרטי לקשיש או חדר משותף. כאמור, חדר משותף יהיה זול יותר מחדר פרטי ובנוסף על כך, ישנה פעמים רבות אפשרות לבחור בין חדר משותף לזוג, שלישה ועוד. כאשר מדובר בקשיש המוגדר כסיעודי, ישנה אפשרות לקבל מימון מסוים ממשרד הבריאות על מנת לצמצם את העלויות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

שווקים כמו שלא הכרתם

שווקים כמו שלא הכרתם

אם תמיד רציתם להגיע אל מקום תוסס שיש בו הכול, אם סיפורים היסטוריים מעניינים אתכם ואוכל טוב הם חלק משגרת יומכם – כדאי שתחשפו לשווקים

קרא עוד»