זרע חלש והשבחה – האם זה אפשרי בכל סיטואציה?

השבחת זרע היא תהליך המתבצע במעבדה, כדי לשפר את נתוני הפתיחה של נוזל הזרע ולהקל על ניסיונות להיכנס להריון, אצל זוגות עם בעיות פריון שונות.

אך האם השבחת זרע יכולה לעזור בכל מקרה של זרע חלש? או שיש תנאי סף? להמשך קריאה בנושא זרע חלש והשבחה

תנאי סף לפני השבחת זרע

השבחת זרע נעשית לאחר בדיקה שמטרתה לבדוק פרמטרים שונים בתקינות הזרע:

  1. תקינות צורת תאי הזרע
  2. רמת הריכוז של תאים בתוך הנוזל
  3. רמ התנועתיות של תאי הזרע

 

אבל לפני שניתן להתחיל בתהליך השבחת זרע, יש כמה פרמטרים, שהזרע צריך לעמוד בהם, כדי שהטיפול יהיה אפקטיבי?

בדגימה הראשונית שנמסרת לבדיקה, צריכים להופיע לפחות 4% של תאי זרע תקינים, שכן גם אם 96% מהתאים לא תקינים, עדיין אפשר להשתמש ב 4% הנותרים כדי לקדם הפרייה חוץ גופית.

מספר תאי הזרע המינימלי שצריך להופיע בדגימת נוזל הזרע צריך להיות 15 מיליון לפחות, כדי שישארו לפחות מיליון אחד של תאים תקינים לעבוד איתם.

רק אם התנאים הללו מתקיימים, אפשר להתחיל לבצע השבחת זרע, ללא טיפול רפואי מקדים.

מה עושים אם לא עומדים בתנאי הסף?

גברים שנמצאו לא מתאימים לביצוע השבחת זרע, יכולים לקבל טיפול הורמונלי, או לבצע דגימה חוזרת כדי לנסות לאתר לפחות 4% תאי זרע תקינים להשבחה.

במקרים מסוימים גם טיפול פסיכותרפי יכול לעזור ובמקרים אחרים ניתן לנסות לבצע טיפול כירורגי.

לסיכום, טיפול השבחת זרע אפשרי ומתאים לרב הגברים (במידת הצורך כמובן). אך גם עבור רוב הגברים שלא נמצאו מתאימים לביצוע השבחת זרע, אפשר לבצע טיפולים רפואיים שונים, כמו תרופות, טיפול אלטרנטיבי, כירורגי ועוד – שיאפשרו להם לבצע השבחת זרע בהמשך. למידע נוסף בנושא השבחת זרע באתר גבריאל

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»