תסמונת טניס אלבו, ובשמה השני ״מרפק טניס״

תסמונת מרפק טניס היא בעיה רפואית מגוננת נפוצה בקרב ספורטאים ובכללי באנשים שפועלים הרבה בשימוש בזרוע העליונה. התסמונת נקראת גם "טניס אלבו" ונפוצה בייחוד בספורטאים שמשחקים טניס, אך היא יכולה להתרחש גם אצל אנשים שעשויים באופן תדיר לבצע תנועות מתוחות עם היד התחתונה והמרפק במהלך פעולתם היומיומית.

מה הם הסימנים?

סימני התסמונת העיקריים הם כאב חדיר ונוגע המתרגש באזור המרפק של היד העליונה. הכאב עשוי להתרגש במהלך פעולות כמו שליפה של חפצים קלים, הקרנת כף יד, דחיפת מקל או כדור, וכמובן בזמן משחקי טניס או פעילות ספורטיבית אחרת. בשלבים מתקדמים יותר, הכאב עשוי להתרקם גם במצבי מנוחה.

אז, איך ניתן לטפל בתסמונת מרפק טניס?

1. מנוחה: המנוחה היא חשובה מאוד כאשר נתקלים בסימני התסמונת. מומלץ להפסיק את כל הפעילות הפיזית או הספורטיבית הגורמת לכאב, ולתת למרפק להתרגל ולהחלים.

2. טיפול קר חמים: לשים חום על אזור המרפק לטווח זמן קצר יכול לסייע להקל על כאבי המרפק.

3. פיזיותרפיה: אחת מהשיטות הפופולריות לטיפול בתסמונת מרפק טניס היא פיזיותרפיה. פיזיותרפיסט מיומן יכול להציע תוכנית אישית המכילה תרגילים שמטרתם לחזק את שרירי המרפק ולשפר את גמישותו.

4. שחרור שרירים: שחרור שרירי המרפק באמצעות מסאג' או טכניקות שחרור מתקדמות יכול לסייע בהקלה על הכאבים.

5. שימוש בתרופות: לעיתים נדרשת שימוש בתרופות לטיפול בדלקת כמו גם להקל על כאבי המרפק. ייתכן שרופא ימליץ על שימוש באנטי-דלקתיים או נוגדי כאבים.

6. הדרכה ושיפור טכניקת התנועה: לפעמים תסמונת מרפק טניס נגרמת על ידי טכניקת תנועה לא נכונה. הדרכה מקצועית יכולה לסייע בשיפור טכניקת התנועה ובמניעת חזרת הבעיה.

7. מניעת חזרת התסמונת: לאחר שהתסמונת מרפק טניס מתרפאת, חשוב למנוע חזרתה על ידי הקפאת השרירים ושמירה על טכניקת התנועה הנכונה.

לסיכום,

תסמונת מרפק טניס היא בעיה רפואית נפוצה הנגרמת על ידי עומס על המרפק. הטיפול בה כולל מנוחה, פיזיותרפיה, שחרור שרירים, שימוש בתרופות והדרכה מתקדמת. חשוב לשמור על טכניקת תנועה נכונה ולמנוע חזרת התסמונת בעתיד.לבדיקת זכאות לנכות כללית >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיעור פרטי בצרפתית האם אפשר ללמוד אונליין
כפי שניתן לראות קורסים רבים החלו ניתנים באינטרנט. קורס אונליין זהו קורס שניתן ללמוד אותו מכל מקום,...
קרא עוד »
נוב 25, 2019
נעלי ספורט 2019 – הטרנדים החמים
העובדה כי אתם מתאמנים ועושים ספורט לא אומרת שאתם לא צריכים לעשות זאת בסטייל. עליכם לקחת בחשבון כי גם...
קרא עוד »
ינו 22, 2019
הפקת אירועים קטנים
הפקת אירועים קטנים נחשבת לשונה לחלוטין מאשר הפקת אירועים גדולים וגרנדיוזיים. בעוד שבאירועים הגדולים...
קרא עוד »
נוב 17, 2019