איזה תרגילי מתיחות יש לבצע לפני אימון כושר?

בימי החורף הקרים, לכולנו לפעמים קצת קשה לקום מהמיטה החמימה או לעזוב את מפזר החום החביב והשמיכה המפנקת כדי להתחיל לזוז, בטח ובטח כדי להתחיל באימון כושר.

כשמוסיפים למזג האוויר גם את העובדה שאנחנו חיים מסגר לסגר ובשנה האחרונה אורח החיים שלנו השתנה לחלוטין ואפשר להגיד אפילו שהתנוון, נוצר מצב שרובנו ממעיטים בתזוזה במהלך היום והשרירים שלנו נעשים נוקשים יותר ויותר מדי יום. חוסר המעש הזה מורגש בעיקר כשאנחנו סוף סוף ניגשים לבצע אימון כושר ומנסים לחזור ולזוז, אבל השרירים קרים ולא משתפים איתנו פעולה.

 

כולנו היינו שם, באותה הנקודה בדיוק, מחליטים שהגיע הזמן לחזור לכושר ומתחילים להתאמן בעצימות גבוהה, השרירים נתפסים ואנחנו משתכנעים שאולי בעצם להיות בטטת כורסה זו לא מטרה כל כך גרועה בחיים. אבל יש דרך למנוע, או לפחות להקל, על תפיסת השרירים והיא לחמם את הגוף ואת השרירים הקרים לפני ואחרי אימון הכושר בתרגילי מתיחות שיסייע לנו ויקלו על הגוף שלנו. מתיחות נכונות לפני תחילת כל אימון וסיומו יכולות להציל אותנו משרירים כואבים ומשכיבה במיטה בלי יכולת לזוז אחרי אימון כושר אחד בלבד.

 

סוגי המתיחות שכדאי לנו לבצע משתנים לפי המטרה שלנו, ניתן לבצע תרגילי מתיחות שמתמקדים בכל שרירי הגוף שלנו, בשרירי הגב העליון או התחתון, בידיים או בכלל ברגליים, הכל תלוי במה אנחנו מנסים להשיג באימון.

 

סטודיו הכושר הדיגיטלי, סטודיו M3 של מאי מור, מציע מגוון רחב של תרגילי מתיחות שונים שניתן לבצע לפני ואחרי אימון הכושר, אבל גם עם הקימה בבוקר, או סתם ככה לאורך היום כאנחנו מרגישים שאנחנו צריכים קצת הזרקת אנרגיה מהירה לגוף. בסטודיו M3 תוכלו למצוא תרגילי מתיחות בישיבה, שכיבה או עמידה, בשלל דרגות קושי ובמגוון אורכים. תוכלו לבחור בין תרגילי מתיחות קלים שיפתחו ויסגרו את האימון הגדול יותר שלכם, לבין תרגילי מתיחות ארוכים ומושקעים שירגישו כחלק בלתי נפרד מאימון הכושר שלכם.

 

כל ההצעות לתרגילים של מאי מור מלוות בהסברים מפורטים ותמונות ברורות, כדי שתוכלו להנות מכושר ביתיים מבלי לסבול מכאבי שרירים תפוסים ביום שאחרי כי שכחתם להימתח לפני כמו שצריך.

ביצוע המתיחות יגרום לכם ולגוף שלכם להרגיש עירניים מאוד אך רגועים, ותוכלו להיות בטוחים שאתם נהנים משגרת אימון מצוינת תוך שמירה מיטבית על בריאות המפרקים שלכם, גם לאחר ביצוע פעילות גופנית מאומצת במיוחד. אז במקום להמשיך ולהרגיש את נוקשות השרירים בחורף, התחילו להימתח, הרגישו את השינוי שחל בגופכם ומזערו את הנזק שיכול להיגרם לגופכם בזמן אימוני הכושר.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו