אבני חן

תכשיטים זה דבר מאוד אישי. בין אם אתה קונה אותו למתנה או לעצמך, אתה רוצה לוודא שהתכשיטים שלך יחזיקו מעמד ויראו טוב לשארית חייך. תכשיטים הם צורת אמנות ייחודית בדרכה. לכן, חשוב לקונה לדעת על אבני החן וכיצד לקנות אותן.

במאמר זה נדבר על איך לבחור את אבני החן לתכשיט הנכון ומה ניתן לעשות כדי שהוא ייראה במיטבו.

כך תזהו אבן חן איכותית

אז מה מבדיל בין אבן חן איכותית לאבן חן באיכות נמוכה? זו שאלה לא קלה לתשובה. נמצא שההבדל נובע בעיקר מדרך החיתוך והליטוש שלהם. לדוגמה, אם ראית יהלומים שנראים כאילו יצאו ממכונת זירקוניה. אלה הם כמובן אבנים נחותות אשר יהיה בעל ערך נמוך יותר. עם יהלומי גלם ניתן לראות את אופי האבן לפני ליטושה.

אבנים איכותיות נוטות להיות גדולות יותר וחיתוך טוב יותר מאבנים באיכות נמוכה. עם זאת, זה לא תמיד המקרה עם אבני חן מכל הסוגים; למעשה, מספר כאלה עשויים להיות נחותים מכמה אבני חן בדרגה נמוכה יותר. חשוב להסתכל בבהירות ובצבע של האבן בעת ההחלטה אם לקנות אותה או לא. אם אזמרגד שקופה אבל יש לו צבע ירוק, חום או צהוב, אולי כדאי להעביר אותו בגלל זה. עם זאת, אם האבן לבנה עם תכלילים אדומים בהירים (או "כתמים"), אז אתה יכול להיות בטוח שהאבן נחתכה בצורה נכונה.

אבני חן לתכשיטים

תכשיטן משתמש באבני חן לייצור כל מיני אביזרים, כגון טבעות, שרשראות ועגילים. תעשיית התכשיטים היא מאוד תחרותית, ויש עוד חברות רבות שמנסות להתחרות אחת בשנייה ומנסות להיות הטובות ביותר.

בנוסף, ישנן חברות רבות נוספות המציעות אבני חן למכירה או המשתמשות באבני חן כחומר לייצור תכשיטים: חותכים ומלטשים, צורפים ותכשיטנים. כולם יודעים לקנות שיבוצים ותכשיטים נדירים באיכות מדהימה ולכן יש להם מונופול בשוק.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סדנת כיפוף בחוטי ברזל, למי זה מתאים?
אומנות כיפוף חוטי ברזל היא מיומנות שקיימת כבר מאות שנים ועדיין נהוגה היום. זה כרוך בשימוש במגוון כלים...
קרא עוד »
מרץ 03, 2023
תיאטרון רחוב – להנגיש את התיאטרון לכולם!
היופי שעומד מאחורי הקונספט של תיאטרון רחוב הוא בעצם להפוך את התרבות והאמנות לנגישים לכולם. זה משהו...
קרא עוד »
פבר 06, 2019
השתלת שיניים ביום אחד – האם זה אפשרי?
החיים בלי שיניים או עם שיניים חסרות הם קשים. אנשים ללא שיניים לא יכולים ללעוס רגיל, לאכול, לדבר. כמו כן,...
קרא עוד »
נוב 01, 2021