איך תכירו בין החתול החדש לחתול הותיק בבית

חתול חדש בבית

אחת הבעיות הכי גדולות של אנשים שיש להם חיית מחמד בבית והם מביאים עוד חיית מחמד, זה לאפשר לשני הצדדים לחיות ביחד. הרבה פעמים נוטים לחשוב שהבעיה קיימת רק כאשר מדובר על שני זנים שונים של חיות מחמד, נניח כלב וחתול. אך זה לא מדויק. גם אם יש לנו חתול ותיק בבית ואנחנו רוצים להביא חתול חדש, זו יכולה להיות בעיה.

הבעיה נובעת מסיבה מאוד פשוטה וטבעית, אנחנו צריכים לזכור שכל חיית מחמד רוצה לשלוט בטריטוריה שלה. כל חיית מחמד נלחמת על השטח שלה. כמו בני אדם ואפילו ביתר שאת. אף אחד לא רוצה לוותר על השטח שלו. לכן, כשאנחנו מכניסים לבית שיש בו חתול ותיק, חתול חדש, צעיר וטירון, אז באופן טבעי, הוא ירצה להילחם על השטח שלו ולא לחלק אותו למי שזה מכבר הגיע.

אז כיצד אנחנו יכולים לשלב בין חתול צעיר לחתול ותיק? ראשית, אנחנו צריכים לעשות את זה לאט, לקחת את הזמן, לדעת שזה לא יקרה ביום אחד ואסור לנסות לזרז את התהליך מאחר וזה יכול לייצר ריב ביניהם, עד כד כך שכל צד ישלוף ציפורניים ופשוט הם ישרטו אחד את השני.

שנית, אנחנו צריכים להכין לכל אחד מקום משלו ועם הזמן פשוט לייצר קשר ביניהם. כמו כן, רצוי מאוד שאנחנו לא נשים אוכל החתולים של שניהם באותו מקום כמובן, כך הם לא יריבו ביניהם.

שלישית, אנחנו יכולים להוציא אותם ביחד למקום ניטראליי, ואז לאט לאט הם יתחברו. אנחנו צריכים לקחת בחשבון שחתולים לא תמיד מתחברים אחד לשני, זה לוקח זמן, אבל במקום אחר, מחוץ לבית, אנחנו לפחות לא נצטרך לתקן את הנזקים שהם יעשו אם הם יתחילו לריב אחד עם השני.

ארבע, רצוי שאנחנו נרכוש להם צעצועים שונים מאתר של חנות לבעלי חיים שהם יוכלו לשחק בהם, צעצועים שיוכלו לעזור ללמוד להכיר אחד את השני, צעצועים שיוכלו לאפשר להם ללמוד טוב יותר אחד את השני ועם הזמן יוכלו להתחבר ולחיות ביחד באותו בית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיש זהב לבן – לאיזה חדר בבית זה יכול להתאים?
איזה סוג בית יש לכם? מודרני ומעוצב? עיצוב סטנדרטי, או שמא עיצוב כפרי? וינטג' או מקורי? כשאתם שומעים שיש,...
קרא עוד »
אפר 30, 2022
ניתוחים פלסטיים – 10 דברים שאתם צריכים לדעת
מדוע כדאי לעבור ניתוח פלסטי? זה ברור כי המראה שלנו משפיע על הביטחון העצמי שלנו ועל ההרגשה שלנו ועל...
קרא עוד »
דצמ 11, 2018
4 דברים שלא ידעתם על תביעות קטנות
האזרח הקטן הוא אולי לא תמיד כזה קטן, אבל לא פעם הוא מרגיש כך. במיוחד כשחברות גדולות או ממסד פוגע...
קרא עוד »
יונ 23, 2020