הרחקת יונים מבניינים

הרחקת יונים מבניינים

לא מעט בניינים בכל רחבי הארץ מאכלסים בנוסף לאנשים, גם דיירים שאינם משלמים שכירות – היונים. יונים רבות בוחרות להתיישב במרפסות ובכוכים הפנימיים של הבניין, היות והדבר מספק להם תחושת חום וביטחון. זהו המקום האידיאלי עבורם לבנות קן ולגדל בו את צאצאיו. הבעיה מתחילה כאשר לדיירים האנושיים של הבניין מפריעה הנוכחות של היונים. ישנם אנשים אלרגיים שאינם מגיבים טוב לנוכחות התמידית של הנוצות בכל רחבי הבית. כמו כן, הורים לילדים קטנים נוטים לחשוש יותר מנוכחות של טפילים שונים שהיונים יכולות להעביר. הטיעון השלישי שנכון עבור כולם, הוא ערמות הלשלשת שמצטברות מתחת למקום הקבוע של היונים. אף אחד לא נהנה לפתוח את החלון ולגלות הר של לשלשת על אדן החלון ואז להתחיל לשבור את הראש איך לנקות חלונות בגובה עכשיו. כתוצאה מכך, רוב הדיירים מחליטים להילחם בתופעה ולעודד את היונים לבנות את הקנים שלהם במקום אחר. ניתן היום למצוא לא מעט שיטות שונות המשמשות לצורך הרחקת יונים מבניינים.

קראו גם כל מה שרציתם לדעת על עבודות בגובה (סנפלינג)

הרחקת יונים מבניינים – כיצד עושים זאת נכון?

כאמור, ניתן למצוא לא מעט שיטות שונות להרחקת היונים בצורה הומאנית, דבר שמאפשר את עזיבת היונים מבלי לפגוע בהם. אחת השיטות הנפוצות ביותר, היא השימוש בדוקרנים המתקינים באמצעות חברת סנפלינג ישראל. ניתן למצוא כמעט בכל מקום דוקרנים נגד יונים, העשויים מחומרים שונים ומגיעים בצורות שונות. ניתן להתקין את הדוקרנים עם עדן החלון, על מעקה המדרגות ולמעשה כמעט על כל מקום שבו היונים נוהגות לשבת. מומלץ לבחור בדוקרנים עמידים יותר, אשר אינם מושפעים בקלות מקרני השמש או מהרטיבות של הגשמים, על מנת לספק את העבודה לאורך זמן.

אופציה נוספת היא שימוש ברשתות. ניתן להתקין רשת צפופה יחסית באזור המרפסת, דבר שימנע מהיונים להיכנס פנימה כדי לקנן או סתם לרבוץ בשמש. בצורה כזו יוצרים למעשה מחסום מכאני, שמונע מהיונים להגיע למקום הבעייתי. ניתן למצוא בשוק רשתות שונות, חלקן יהיו עמידות יותר לשמש ואילו אחרות יתפרקו אחרי עונה אחת בלבד. מומלץ כמובן להשקיע ברשת איכותית, כדי להימנע מהצורך להחליף רשתות אחת למספר חודשים.

לסיכום, כל מי שמתעניין בתחום של הרחקת יונים מבניינים, יכול למצוא שיטות הרחקה שונות ומגוונות באתר https://basis-s.co.il. החוכמה היא רק להתאים את השיטה האידיאלית לנסיבות שלכם.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עזרים לאפייה שאתם חייבים שיהיו לכם בבית
אם תרצו להפוך את יכולות האפייה הביתית שלכם להרבה יותר מפותחת, דעו לכם כי תוכלו להשיג זאת ובגדול וזאת...
קרא עוד »
מאי 07, 2019
מה עדיף? QA ידני או פיתוח אוטומציה?
התהליך של איתור באגים בפיתוח תוכנה יכול להתבצע עם QA ידני או פיתוח אוטומציה. כיום הפרקטיקה המקובלת היא...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
פסנתרי כנף
פסנתרי כנף מופיעים בדרך כלל באולמות תצוגה יוקרתיים, בתים של עשירים וכמובן בטקסי מוזיקה מובחרים...
קרא עוד »
ינו 03, 2022