מתכוננים לקחת משכנתא? זה מה שאתם צריכים לדעת

מתכוננים לקחת משכנתא

אם נמאס לכם לשלם שכר דירה גבוה בכל שנה מחדש, ובכלל לעבור דירה בכל פעם ולהשתעבד לאריזה ופריקה של ארגזים וכל הבית – וודאי אתם שוקלים את העניין של רכישת דירה פרטית שתהיה רק שלכם. מכיוון שרכישת דירה מצריכה סכומי כסף גבוהים מאוד, לא כולם יכולים להרשות זאת לעצמם. גם אנשים שעובדים במשך שנים רבות ומרוויחים משכורת מכבדת, לרוב לא יצליחו לחסוך את הסכום הנדרש לצרוך רכישת דירה.

לכן במקים וגופים פיננסים שונים מאפשרים משכנתא או את מסלול המשכנתא החוץ בנקאית של תשואות פיננסים לאותם אנשים המעוניינים לרכוש דירה או נכס. משכנתא היא הלוואה לצורך דיור, ולרוב מסתכמת בהלוואה של מאות אלפי שקלים ולעיתים אפילו יותר מכך. מכיוון שמדובר בסכומי כסף גבוהים במיוחד, ישנם מספר דברים חשובים שכל אחד צריך לדעת לפני שהוא פונה לקחת משכנתא מהבנק.

מה שצריך לדעת על זכאות למשכנתא

כדאי לדעת כי לא כל אחד זכאי לקבל משכנתא. הבנק רוצה לבדוק כי ללווים יש את כל האמצעים להחזרי התשלום למשך כל תקופת המשכנתא, ולכן מציבים תנאי ראשוני של הון עצמי. זהו סכום כסף משתנה על פי גובה המשכנתא המבוקשת, שמוכיח לבנק כי ללווים יש אחוז סוים מגובה המשכנתא שהם יוכלו לשלם באופן עצמאי כתשלום ראשוני. לרוב מדובר על סכום של עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

דבר נוסף הוא בחינת המצב הכלכלי של הלווים, האם יש להם עבודות קבועות ויציבות, מהו גובה השכר החודשי והשנתי שלהם, וותק בעבודה, חובות והלוואות פעילות בחשבונות הבנק, היסטוריה של חשבונות מוגבלים ועוד. בדרך הזו הבנק מבטיח לעצמו כי המשכנתא שניתנת ללווים, תהיה מגובה בהחזרים חודשיים קבועים כפי שנקבע ולא קיימים סיכונים.

> קראו גם על מימון חוץ בנקאי לעסק

מדוע כדאי להתייעץ עם יועצי משכנתאות

בזמן בחירת משכנתא, הבנק מציע ללווים מסלולים שונים לבחירה. מסלולים אלו תלויים לפי מספר השנים בהם ישולמו ההחזרים, גובה ההחזרים וכך גובה הריביות שהבנק לוקח. כדי להימנע משתלום גבוה במיוחד על ריביות, מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתאות מקצועיים שידעו להתאים את מסלול המשכנתא המשתלם ביותר עבורכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החורף מגיע – ככה תתכונני לחורף עם סטייל
החורף שמגיע מחייב אותנו להיערך אליו ולהתלבש בהתאם. אנחנו צריכים להתעטף בשכבות נוספות ולהגן על עצמנו...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019
צעצועים איכותיים: למה הם שווים את ההשקעה
כאשר אתם קונים צעצוע לילדכם, זה טבעי לחפש את התמורה הטובה ביותר למחיר האפשרי. אבל לפעמים זה יכול לבוא...
קרא עוד »
מרץ 14, 2023
כתיבת עבודות סמינריון
בעבר נדרשו התלמידים לכתוב עבודה על נושא שהם מכירים. הם היו צריכים לחקור ולכתוב על זה. כיום מצפים...
קרא עוד »
יול 26, 2022