דברים חשובים שכדאי שתדעו על סקירה ספרותית

מהי סקירה ספרותית? סקירות ספרות הן דרך מצוינת לסכם את הנקודות והממצאים העיקריים של עבודת מחקר. הן יכולות לשמש גם לסיכום מידע ממקורות שונים.

ניתוח שיטתי

סקירת ספרות היא ניתוח שיטתי של הספרות הקיימת. זה חלק חשוב בכל עבודה אקדמית וזה צריך להיעשות בצורה שיטתית. אפשר לומר כי סקירה ספרותית היא סיכום של עבודת מחקר, מאמר בכתב עת או חומר מקור אחר המציג הסבר לתוצאות או פרשנות של תוצאה. כמו כן, סקירת ספרות היא לא רק למצוא את המחקר הטוב ביותר אלא גם להסביר אותו בצורה מובנת. זה אמור להיות מסוגל לענות על שאלות מגוונות. 

סקירה ספרותית ושאלות מרכזיות

שאלות מרכזיות הנוגעות לעניין הן למשל מה הייתה המטרה מאחורי המחקר הזה? מה היו מטרותיה של העבודה ? איך זה השיג אותם? מה היו מגבלותיו וחוזקותיו? כיצד נוכל ליישם את מה שלמדנו ממחקר זה ומאחרים על העבודה שלנו? מה ההשלכות על מחקרים עתידיים? יתר על כן, סקירת ספרות היא תיאור שלב אחר שלב של נושא או מושג. זה משמש כדי לעזור לך להבין מדוע משהו קורה, מה זה אומר וכיצד הוא משתלב בתמונה הרחבה יותר.

דוח תוצאות המחקר 

יש הסבורים כי סקירה ספרותית היא למעשה סוג של דו"ח המשמש להצגת תוצאות מחקר, כמו לאחר כתיבת סמינריון עיוני. זוהי בחינה שיטתית של הספרות שפורסמה בנושא, על מנת לקבל סקירה כללית של הממצאים ולבצע השוואות בין מחקרים שונים.

לסיכום, סקירת ספרות היא ניתוח שיטתי של נושא מסוים. זהו סוג של מחקר שבו המטרה היא להחליט מה הראיות הטובות ביותר הזמינות ומה הן אומרות על הנושא וכיצד ניתן ליישם למחקר נוסף בהמשך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»