דברים חשובים שכדאי שתדעו על סקירה ספרותית

מהי סקירה ספרותית? סקירות ספרות הן דרך מצוינת לסכם את הנקודות והממצאים העיקריים של עבודת מחקר. הן יכולות לשמש גם לסיכום מידע ממקורות שונים.

ניתוח שיטתי

סקירת ספרות היא ניתוח שיטתי של הספרות הקיימת. זה חלק חשוב בכל עבודה אקדמית וזה צריך להיעשות בצורה שיטתית. אפשר לומר כי סקירה ספרותית היא סיכום של עבודת מחקר, מאמר בכתב עת או חומר מקור אחר המציג הסבר לתוצאות או פרשנות של תוצאה. כמו כן, סקירת ספרות היא לא רק למצוא את המחקר הטוב ביותר אלא גם להסביר אותו בצורה מובנת. זה אמור להיות מסוגל לענות על שאלות מגוונות. 

סקירה ספרותית ושאלות מרכזיות

שאלות מרכזיות הנוגעות לעניין הן למשל מה הייתה המטרה מאחורי המחקר הזה? מה היו מטרותיה של העבודה ? איך זה השיג אותם? מה היו מגבלותיו וחוזקותיו? כיצד נוכל ליישם את מה שלמדנו ממחקר זה ומאחרים על העבודה שלנו? מה ההשלכות על מחקרים עתידיים? יתר על כן, סקירת ספרות היא תיאור שלב אחר שלב של נושא או מושג. זה משמש כדי לעזור לך להבין מדוע משהו קורה, מה זה אומר וכיצד הוא משתלב בתמונה הרחבה יותר.

דוח תוצאות המחקר 

יש הסבורים כי סקירה ספרותית היא למעשה סוג של דו"ח המשמש להצגת תוצאות מחקר, כמו לאחר כתיבת סמינריון עיוני. זוהי בחינה שיטתית של הספרות שפורסמה בנושא, על מנת לקבל סקירה כללית של הממצאים ולבצע השוואות בין מחקרים שונים.

לסיכום, סקירת ספרות היא ניתוח שיטתי של נושא מסוים. זהו סוג של מחקר שבו המטרה היא להחליט מה הראיות הטובות ביותר הזמינות ומה הן אומרות על הנושא וכיצד ניתן ליישם למחקר נוסף בהמשך.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות של תשלום בצ'קים
בעולם טכנולוגי מתקדם בו ניתן לשלם און ליין כמעט כל תשלום - פנקסי השיקים הישנים והמוכרים נדחקים...
קרא עוד »
יונ 02, 2019
מייצגים לאירועים בשילוב שחקנים – מגוון רעיונות
אירועים שונים כוללים בתוכנית האומנותית שלהם מגוון של אלמנטים על מנת להעשיר את האירוע. כך, אירועים...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
ניקוי חלונות לדירות – מה הדרך הטובה ביותר?
כל אישה בישראל, אלא אם כן יש לה עוזרת קבועה, מכירה את אתגר ניקוי החלונות. אמנם לא מנקים את החלונות הרבה,...
קרא עוד »
אוג 29, 2021