התמודדות עם מחלות אוטואימוניות

המאמר נכתב באדיבות ד"ר מארק מומחה בדיקור סיני

הגוף שלנו הוא בהחלט מכונה משומנת הנחשבת פלא בפני עצמה, אך גם מכונה משומנת וחכמה כזו עלולה להתבלבל. מחלות אוטואימוניות כולנו מכירים בשמות אחרים כמו נניח דלקת מפרקים, יובש בעיניים, פסוריאזיס ועוד. אלו בעצם מצבים בהם מערכת החיסון שלנו תוקפת את עצמה. אך אל חשש, לרפואה הסינית ישנה תשובה מצויינת.

מהי מחלה אוטואימונית?

מחלה אוטואימונית היא בעצם מצב בו מערכת החיסון של הגוף שלנו – תוקפת את עצמה. הרי תפקידה של מערכת החיסון הוא להגן על הגוף בין היתר מפני זיהומים חיידקיים ווירוסים. מערכת חיסון בריאה יכולה להבחין בין פתוגנים לתאים בריאים של עצמה, אך במקרה של מחלה אוטואימונית, הגוף טועה ותוקף את התאים והרקמות הבריאים.

מחלות אוטואימוניות לא כולן קשות, הן יכולות להיות גם קלות כמו יובש בעיניים למשל. אך יכולות להיות גם חמורות כמו טרשת נפוצה, דלקת מפרקים שגרונית, זאבת, מחלת קרוהן, מחלת פרקינסון, פסוריאזיס, דלקת בלוטת התריס, מחלת מעי רגיז ועוד.

איך אפשר להתמודד?

עד היום, הרפואה המערבית לא הצליחה למצוא תרופה למחלות האוטואימוניות. הטיפול היחיד שמציעה בדרך כלל הרפואה המערבית, הוא זיהוי הגורמים וניסיון להימנע מהם. אבל למחלות אוטואימוניות רבות אין גורם מסוים שניתן פשוט לזהות, לשלוט בו או להימנע ממנו. לאחרונה חלה עלייה במספר התרופות המוצעות לטיפול במחלות מסוג זה, אך גם אם הן פועלות, הן לרוב מצליחות לשלוט בתסמינים בלבד או בחלקם. 

דיקור סיני למחלות אוטואימוניות יכול להקל על חלק מהתסמינים הקשורים לטרשת נפוצה, לרבות כאב, ספסטיות, חוסר תחושה ועקצוצים, בעיות בשלפוחית ​​השתן ודיכאון.

למעשה, ההשפעות המועילות של דיקור סיני הוכחו בכל המחלות האוטואימוניות הרבות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חברת ניקיון זה הרבה יותר ממטאטא ויעה
משרדים רבים שוכרים את שירותיה של חברת ניקיון כאשר יתרונות רבים טמונים בכך שחברה מנהלת עבורנו את...
קרא עוד »
ספט 13, 2020
משלוח פרחים מהיר בעיר רעננה
פרחים הם מתנה נהדרת. זו הסיבה שיש ביקוש מוגבר לשירותי משלוח פרחים. בשנת 2023 סיפקו בישראל יותר משני...
קרא עוד »
מרץ 23, 2023
מה חשוב לדעת לפני שקונים שרשראות לנשים?
רוב הנשים אוהבות מאד שרשרות, אף על פי כן לפני רכישת מתנה דרך חנות תכשיטים חשוב מאד לדעת את הטעם של...
קרא עוד »
אוק 13, 2021