מי זכאי לקצבת נכות כללית?

קצבת נכות כללית היא קצבה אותה נותן הביטוח הלאומי בכל חודש עבור מי שלא יכול להשתכר באופן מלא בשל נכות המלווה אותו עקב תאונה או מחלה. החוק קובע כי נדרשת דרגת אי כושר השתכרות של לפחות שישים אחוזים על מנת שניתן יהיה לקהל את הקצבה להשלמת ההכנסה. כדי לקבל את הקצבה בשיעור חלקי או מלא יש לעבור וועדה רפואית של הביטוח הלאומי. הוועדה תקבע את אחוזי הנכות של המבוטח ומכאן גם את גובה הקצבה המגיעה לו על פי חוק. 

ישנם מקרים יוצאי דופן 

לא בכל פעם מי שהוגדר בעל אחוזי נכות יכול לקבל את הקצבה. מדובר על מי שבן זוגו לא משתכר מעל 6014 ברוטו, מי שאין להם הכנסות נוספות שלא תלויות בעבודה, למשל הכנסה משוק ההון או מנדלן ועוד. חשוב לדעת כי החוק משתנה כל הזמן וכי הרבה פעמים לשון חוק עלולה להיות מבלבלת ולא ברורה. במקרים כאלו, בהם אתם לא בטוחים מה מגיע לכם על פי חוק, אין סיבה שלא תפנו לקבלת עזרה כדי להבין בדיוק מה המשמעות החוקית של המקרה הספציפי שלכם והאם אתם זכאים לפיצויים מטעם המדינה.

כדי לקבל את הקצבה לה אתם זכאים אתם צריכים לשים לב שאתם לא מוותרים

מנגנון הבירוקרטיה הישראלית הוא באמת מנגנון שפולט הרבה אזרחים הזכאים לזכויות שונות מטעם המדינה. אנחנו יודעים שמדובר על תהליך לא פשוט אבל באותה הנשימה, חשוב שתדעו שאסור לכם לוותר על מה שמגיע לכם. במידה ואתם סובלים מאחוזי נכות החיים שלכם מורכבים ממילא, אין שום סיבה שתוותרו על כסף שיכול לסייע לכם בכל חודש מחדש. אל תוותרו ובמידה ועולה הצורך אתם מוזמנים לבקש ולקבל סיוע. מידע נוסף באתר https://yozma-rights.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יש לכם כאבי גב? ייתכן שזהו סימן לאבנים בכליות
תקפו אתכם כאבי גב עזים ואתם לא מבינים את פשרם? ייתכן מאוד שמדובר בבעיה של אבנים בכליות. מסתבר כי...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022
טיולים קולינריים בקפריסין – 3 מנות קפריסאיות שאפשר להכין בבית
קפריסין היא קפיצה קטנה לחו"ל, חצי שעה ונוחתים באי היפהפה ולכן ישראלים רבים נהנים לשהות בה. > בדקו...
קרא עוד »
ספט 02, 2020
שיעורים בגיטרה – הדרך הטובה ביותר ללמוד לנגן
מעוניינים לקחת ברצינות את לימודי הנגינה שלכם וללמוד איך לנגן על גיטרה בקצב מהיר? אם תיקחו שיעורים...
קרא עוד »
דצמ 01, 2021