מה כל כך מיוחד בגזע של קבליר קינג צ׳ארלס?

בעולם הכלבים נחשב קבליר קינג צ'רלס ספנייל לגזע שהוא חדש יחסית . מדובר בכלב שהוא ממשפחת הספניילם. הוא בן הדוד של הקינג צ'ארלס ספנייל האנגלי. הכלב הזה נחשב לכלב של האצולה האנגלית והוא מופיע גם ברישומים כמו גם בציורים ונחשב ככלב נוי או כלב לוויה והוא מוכר כזה כבר מהמאה ה – 15.

גזע הקינג צ'רלס ספנייל כמעט והוכחד במאות ה – 16 וה – 17. זאת בגלל טרנד של גידול כלבי פאג. זאת היות והוא נחשב ככלבם של הקתולים. את המקום שלו תפס הפאג באותם הימים. הוא הפך להיות אהוב ליבם של הפרוטסטנטים.

כלב תערוכות

בשנת 1926 יצרו מגדלים אנגליים את הקבליר קינג צ'רלס ספנייל וזאת על מנת להציג אותו בתערוכות כמו גם להציג אותו ככלב נוי או כלב לוויה. למעשה הם יצרו הכלאה בין הקינג צ'ארלס ספנייל, הפאג והפקינז. גזע זה הוכר לראשונה בשנת 1945, ראו כאן.

המראה הכללי של קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

למי שאינו מכיר, ניתן מעט קווים לדמותו של הכלב. בליר קינג צ'ארלס נחשב למעשה לכלב בינוני עד קטן. הוא בעל שיער ארוך, יש לו אף בינוני, האוזניים שלו ארוכות, הן שעירות וגם שמוטות.

המשקל של הכלב עומד על 5 עד 8 ק"ג, הגובה שלו – 30 עד 35 ס"מ ותוחלת החיים שלו עומדת על 10 עד 15 שנה. הצבעים של הכלב הם שחור לבן וחום – טרי קולור. חום ולבן – בלנהיים. שחור בוהק וחום עם כתמים לבנים – בלאק אנד טאן וחום מלא ללא כתמים – רובי.

האופי של הכלב

הכלב מדהים, צייתן שמח ואנרגטי ומתאים גם למשפחה עם ילדים או אנשים מבוגרים המחפשים כלב שישמח אותם וימלא את ביתם אושר.

קראו עוד על: חינוך וטיפול בוגרי קבליר קינג צ'ארלס 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»