סוגי מפסקים

מערכת החשמל בבית ובכל מבנה אחר חייבת להיות מתוכננת לפרטי פרטים. התכנון כולל בין היתר, מפסקים המיועדים לתוך המבנה ואחרים לסביבה החיצונית. ניתן למצוא סוגים שונים והם כולם פועלים על פי מפרט טכני זהה.

השוני ביניהם מגיע בעיקר בעיצוב החיצוני כי למראה שלהם יש משמעות ומשקל. יחד עם זאת, קיימים גם מפסקים לתעשייה ואלו חייבים להיות מסיביים יותר. הסיבה לכך ברורה כי סביבת העבודה במחסנים, באולמות ייצור, במוסכים ובאתרים אחרים דומים היא קשוחה.

מבחר גדול

ניתן למצוא מבחר של מפסקים. יש מפסקים רגילים או כפולים. יש מפסקי חילוף שניתן להדליק או לכבות את האור משני מקומות. הדבר מקובל מאוד בחדרי שינה וגרם מדרגות. בחדר שינה מפסק אחד יהיה על הקיר והאחר ליד הראש במיטה.

לחילופין, הוא יותקן בתחילת גרם המדרגות ובסופו. מפסקים אלו נוחים מאוד למשתמשים בהם. מפסקי זרם אחרים נועדו להדלקת דודי חשמל ושמש ולתנורי חימום לחדר אמבטיה. על כל אחד כזה קיימת נורית צמודה אדומה אשר נדלקת בעת שהמפסק פעיל.

מפסקים אחרים הם לתריסים חשמליים. גם הם מסומנים עם חיצים המצוירים עליהם. ניתן למצוא גם מפסקי ביניים לשימוש אחר. ניתן למצוא שקעים שמשולבים בהם מפסקים.

עיצוב מגוון

מפסקים חשמליים מגיעים בשלל עיצובים. העיצוב של הם נאה מאוד ומשתלב רבות בכל קו עיצוב עליו מתכנן הארכיטקט ובעלי הבית. לרוב, הם בצבעים לבנים אם כי ניתן למצוא גם גוונים בצבעי קרם צהוב. הם נחשבים למוצרים אמינים מאוד וחייבים להיות מותקנים על ידי חשמלאי מוסמך היודע לחבר את החיווט הנדרש בצורה הנכונה ביותר.

מומלץ לרכוש אותן מיצרן בעל מוניטין כדוגמת פתיה – חנות אביזרי חשמל וגופי תאורה, אשר מקפיד מאוד על ייצור תקני, תחת בקרת איכות גבוהה ועם גימור מושלם. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרוואנים להשכרה – כל מה שצריך לדעת
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמתעניינים בתחום של קרוואנים להשכרה. מדובר על דרך פשוטה, יעילה ומהנה...
קרא עוד »
דצמ 23, 2019
רינגים לאפייה: עולם שלם של רינגים מעוצבים
רינגים הם עולם שלם של טבעות מעוצבות. מתבניות הטבעות המסורתיות ועד לטבעות הסיליקון המודרניות יותר,...
קרא עוד »
ספט 19, 2022
סופ"ש בצפת
מעוניינים לצאת לחופשה בקבוצה? במתכונת משפחתית? כזוג בודד? בואו לחוות סופ"ש בצפת וליהנות מכל היתרונות...
קרא עוד »
מאי 11, 2021