שיטות שונות לאיטום גגות

איטום גגות

איטום גגות היא משימה שניתן לבצע אותה בדרכים שונות. המטרה תמיד זהה – להצליח להשיג איטום מושלם והרמטי שיחזיק מעמד לאורך זמן רב ככל האפשר. איטום שיהיה קל ליישם אותו, שהעלות שלו לא תהיה גבוהה מידי, ושהוא לא יצבור נזקים רבים תוך תקופה קצרה. כמו כן יש התייחסות רבה להתאמה של האיטום לתשתית הקיימת. דהיינו, לגג ולמאפיינים שלו. להלן תוכלו לקרוא על מספר שיטות מוכרות לאיטום גגות. אם כי יש לציין שרק מומחי איטום כמו באתר סיוד גגות אדיב יודעים להתאים את השיטה הרצויה והמתאימה לפי הגג והנתונים שלו. וזאת כדי להשיג איטום מושלם וטוב לאורך זמן רב ככל האפשר.

אילו שיטות איטום קיימות?

  • זיפות – מסתבר כי זו אחת השיטות הוותיקות והמוכרות ביותר. שיטה זו מיישמת על שטח הגג זפת. הזפת ידוע כחומר אוטם שיש לו עמידות רבה. מיישמים את הזפת על פני הגג באמצעות כלים מיוחדים שמאפשרים להשיג תוצאה אחידה ומלאה על פני כל הגג.
  • יריעות ביטומניות – שיטת איטום חדשנית יותר מוכרת בשנים האחרונות, והיא זוכה לתפוצה רבה. וזאת הודות ליתרונות הרבים שלה. אלו יריעות ביטומניות ייעודיות אשר מתאימות לאיטום הגג. את היריעות מיישמים על גבי שטח הגג. ביישום יריעות אלו יש התייחסות מיוחדת לקווי התפר בין היריעות. וזאת כי שינויים במזג האוויר מביאים להתכווצות של היריעות, מה שעלול לחשוף את הגג לרטיבות.
  • איטום אקרילי – גם איטום אקרילי עשי להיות מתאים במקרים שונים. איטום אקרילי הינו איטום שמיישמים אותו על גבי הגג, ואת במקרים בהם התשתית מתאימה לחומרים אלו. החומרים האקריליים השונים מציעים סוגים שונים של אפשרויות, כאשר המטרה בסופו של דבר היא להצליח לאטום כיאות את הגג בהתאם לנתונים שלו.

התאמה אולטימטיבית

חובה לזכור כי על מנת להשיג איטום מושלם כמו באתר תיקון גגות אדיב למשל חובה להתאים את שיטת האיטום הנכונה לפי תשתית הגג ומצבו. כל איטום אחר, מומלץ וטוב ככל שיהיה לא יוכל לענות על הצורך. מסיבה זו עלינו להיעזר באיש מקצוע שמכיר את סוגי הגגות הקיימים, את אופציות האיטום המוצעות ואת ההמלצות הרלוונטיות לגג שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגי בשרים – מה הישראלים אוהבים לאכול?
סוגי הבשרים הנפוצים ביותר בישראל הם בשר עוף ובשר בקר. יש גם כאלה שיחשיבו דגים בתור סוג של בשר. בכל...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
למה צריך מבחן פסיכומטרי?
בוודאי שמעתם לא פעם על מבחן הפסיכומטרי. מדובר על מבחן חשוב מאוד בישראל, אשר מהווה את כרטיס הכניסה של...
קרא עוד »
ינו 22, 2020
5 מקומות לסדנאות בשרון
קיום של סדנאות באזור השרון ניתן לערוך במגוון רחב של מקומות, אך חשוב לדעת שאם אתם רוצים להפיק את המרב...
קרא עוד »
יונ 26, 2019