האם יש דרך חזרה אחרי בגידה

דרך חזרה אחרי בגידה

אחד הדברים הבסיסיים שכל מערכת זוגית חייבת להתבסס עליו הוא אמון בין בני הזוג. בהעדר אימון ביו בני הזוג, הרי שהמערכת הזוגית לא תתנהל בצורה הטובה ביותר עבור שני בני הזוג. כאשר אחד מבני הזוג פוגע באמון במעשה כלשהו אשר הוא עשה, הרי שמדובר בדבר שיכול לפגוע באופן מהותי במערכת היחסים הזוגית כולה וכמובן, בבן או בת הזוג. אם אחד מבני הזוג גילה על האחר שהוא בגד בו, מדובר בפגיעה קשה בבן או בת הזוג ובאמון שלו. לא קל לשקם מערכת יחסים זוגית לאחר בגידה, אך אם יש רצון משותף של שני בני הזוג לשקם את מערכת היחסים הזוגית למרות הכל, הרי שהם בהחלט יכולים להצליח, באמצעות הכוונה וייעוץ.במסגרת טיפול בזוגיות.

שיקום זוגיות לאחר בגידה – האם זה באמת אפשרי

לא מעט זוגות תוהים, האם ניתן לשקם זוגיות לאחר בגידה. כאשר אחד מבני הזוג בוגד באחר, הרי שהוא פוגע באופן מהותי באמון שבינו לבין האחר במערכת הזוגית. מאוד קשה לאדם נבגד במערכת זוגית לעבור לסדר היום. אדם מעין זה חש פגוע מאוד ולעיתים הוא שואל את עצמו שאלות כמו: מדוע בן הזוג או בת הזוג שלי בגדו בי? האם זה אומר שאינני מספיק טוב עבורם? בגידה יכולה לפגוע באופן מהותי גם בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של הנבגד. אין ספק שעל בגידה לא ניתן לעבור לסדר היום ולהמשיך כרגיל. אם שני בני הזוג, הן הבוגד והן הנבגד, מחליטים כי הם רוצים להמשיך יחד למרות הכל, עליהם לעשות זאת בצורה נכונה. לא ניתן לדלג על הבגידה שהייתה ולהמשיך כרגיל, שהרי אז משקעי עבר יצופו ויפריעו לשיקום הזוגיות. יש צורך לעבד את המשבר הזוגי שנעשה בשל הבגידה ולהמשיך הלאה עם תובנות ומסקנות זוגיות.

כיצד תשקמו זוגיות לאחר בגידה

כאמור, אם החלטתם לשקם את הזוגיות שלכם לאחר בגידה של אחד מבני הזוג, כדאי מאוד שתעזרו באיש מקצוע העוסק בתחום יעוץ זוגי (התחילו כאן). איש מקצוע מעין זה יסייע לכם לעבד את כל מה שקרה, להבין מדוע זה קרה, להסיק מסקנות ולקבל החלטות טובות ומשותפות להמשך זוגיות טובה, שבה ניתן לשקם מחדש את האמון בין בני הזוג.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
4 רעיונות לנופש בקיבוץ
מחפשים רעיון לנופש מושלם? רוצים לרענן את הראש ולהכיר עולם? קבלו ארבעה רעיונות לנופש מושלם שייתן לכם...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021
קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים – איך בנויות? 
קבוצות הן דרך מצוינת ללמוד מיומנויות חברתיות. הם עוזרים לילדים לפתח את הכישורים החברתיים שלהם בדרכים...
קרא עוד »
יונ 04, 2023
לימודי גלישת גלים VS לימודי גלישת רוח
הים מלא בגולשים מסוגים שונים, ישנם גלשנים הנראים קטנים יותר יש ארוכים יותר וישנם גלשנים בעלי מפרש....
קרא עוד »
נוב 10, 2020