תוסף ברזל – מתי לוקחים? מה הכמות הרצויה?

גופנו זקוק לרכיבים מסוימים שהם אלו שמספקים לנו את היכולת לחיות, להרגיש טוב, להיות במיטבנו ולאפשר לתהליכים הנדרשים בגופנו להתרחש. אחד התוספים הפופולאריים והנחוצים ביותר הינו תוסף ברזל. מדובר על תוסף נחוץ לאנשים ולנשים בתקופות חיים שונות. במיוחד כאשר חלה ירידה משמעותית בכמות הברזל – נתון אשר ניתן לבדוק אותו בבדיקת דם פשוטה.

אז מתי נכון לקחת תוסף ברזל?

באופן כללי נכון לצרוך תוספים ובמיוחד תוסף ברזל בהתאם להמלצה רפואית. כי כשם שיש להם תועלת במידה והם חסרים באמת בגוף, הם עלולים להיות מזיקים אם אין בהם כל צורך. לכן חשוב להתייעץ עם גורם רפואי לגבי צריכת ברזל. קיימת הוראה גורפת לגבי נשים הרות בדבר צריכת ברזל במהלך שלבים מסוימים בהריון. כמו כן באשר לתקופה של אחרי הלידה. גם מצבים אחרים בהם חלה ירידה בברזל הטבעי בגוף בגין מחלה כלשהי או בגלל תזונה בלתי נכונה – תוסף ברזל יהיה הדבר הנכון.

לרכישת מוצרי בריאות אונליין >>>

כמה עלי לקחת ולמשך כמה זמן?

בכל פעם שעלינו להתחיל לצרוך תוסף ברזל או כל תוסף אחר, עלינו לדעת שני דברים – האחד הוא מהו המינון המומלץ. השני הוא למשך כמה זמן נכון לצרוך את התוסף. יש תוספים שיורו לנו ליטול בקביעות. אחרים יומלצו לנו למשך זמן מה, ובהתאם לבדיקות הדם בהמשך יוחלט על המשך נטילת התוספים. בכל מקרה כדאי לזכור כי אנחנו צריכים להיות עקביים בנטילת תוסף ברזל, להיות מלווים בהמלצה רפואית, ולעקוב אחרי השינויים בהרגשה שלנו. המטרה היא להגיע למצב בו אנחנו מרגישים מחוזקים, והבריאות שלנו באופן כללי טובה ומשופרת. יש לנו כוחות לנהל את סדר יומנו לכל התהליכים הפיסיים מתרחשים בצורה נאותה ובריאה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טרמפולינה באתר וידר

טרמפולינות בחצר- האם זה מסוכן?

לא מעט הורים מעוניינים להפוך את החצר בבית הפרטי שלהם למרחב הנעים והאטרקטיבי ביותר עבור הילדים שלהם ועל כן, אותם הורים רוכשים עבור הילדים מתקני

קרא עוד»
לימודי פסנתר

לימודי פסנתר

רוצים ללמוד פסנתר מהטובים ביותר? מעוניינים לעשות קריירת מוזיקה מרשימה מבלי לקרוע את הכיס על לימודים? אנחנו כאן כדי לספק לכם על הדרכים הטובות ביותר

קרא עוד»