3 סימנים שהגיע הזמן לשקול טיפול בדכאון

דיכאון יכול להתרחש בכל רגע בחיים, ולכן חשוב לזהות את התופעה הזו בהקדם ולהבחין בינה לבין "סתם עוד מצב רוח רע" שלרוב חולף כעבור מס' שעות. בשונה ממצבי רוח חולפי הגורמים לתחושת דכדוך זמנית, בדיכאון יש לטפל באמצעות טיפולים מתאימים שהינם לרוב פסיכותרפיים כאשר במקרים קשים ומורכבים יש צורך לעיתים לשלב גם תרופות מתאימות.

כיצד אם כך ניתן להבדיל בין תחושת דיכאון לתחושת דכדוך חולפת? הנה כמה סימנים שיעזרו להבחין בכך, ויובילו למסקנה שהגיע הזמן לשקול טיפול בדכאון:

  1. רגזנות מוגברת – במידה ואתם חשים בכל יום קוצר רוח ותחושות רוגז גבוהות, יש לשים לב האם מדובר על תחושות שעולות במצבים המעוררים את הטריגר של הרגזנות, או שמא מדובר בתחושת רוגז תמידית גם כאשר לא מתקיימים מצבים ותרחישים הגורמים לתחושה זו. סימן מובהק לכך שמדובר על חלק מתופעת הדיכאון הוא התחושות הנלוות לתחושת הרוגז, שהופכות להיות מועצמות ומשפיעות על מצב הרוח וההתנהגות הנורמטיביים.
  2. חוסר עניין – לכל אדם יש את תחומי העניין שמסקרנים אותו ומגבירים אצלו את תחושת העניין, ולכן כאשר תחומים אלו אינם מצליחים להעלות את המורל ולעניין כמו תמיד, מדובר ככל הנראה על אחת מהתופעות הקשורות אל התפתחות דיכאון הדורש טיפול מתאים. לדוגמה אדם שתמיד אהב לצאת לטיולים בחיק הטבע כדי ליהנות ולהתאוורר, אך תקופה מסוימת הוא נמנע מכך ומעדיף להסתגר בביתו – זהו סימן מובהק לכך שתחושת הדיכאון צפה ועולה אצלו מסיבה מסוימת.

דימוי עצמי נמוך – הדימוי העצמי משפיע מאוד על התחושות הפנימיות של כל אדם, כך שדימוי עצמי נמוך לתקופה ממושכת עשוי לגרום לתחושת דכדוך, וללא טיפול מתאים בכך להביל לתופעת דיכאון. למידע בנושא טיפול ב-EMDR

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדפסה על קנבס – לבחור את המקום הנכון
בשנים האחרונות, אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר מקומות שמציעים לנו אפשרות ליהנות משירות הדפסת תמונות...
קרא עוד »
מאי 20, 2020
נעדרים מעבודה? אולי גם אתם זכאים להחזר מס
כשמתחילים עבודה אצל מעסיק חדש, נהוג לשאול את העובד האם הוא מועסק במקום עבודה נוסף, או שהוא עבד במקום...
קרא עוד »
ינו 21, 2020
מה הם גופי תאורה לפסי צבירה?
גופי תאורה הם סוג של מערכת תאורה המפיקה אור לפי דרישה. ניתן להשתמש בהם למגוון יישומים, החל מהארה ועד...
קרא עוד »
יול 17, 2022