מה מיוחד בתוספי תזונה לספורטאים?

לספורטאים צעירים יש ביקוש אנרגטי גבוה מאוד המבוסס על הצורך שלהם בגדילה, התפתחות, בריאות כללית ורמת פעילות. ספורטאים רבים נאבקים לספק את הצרכים התזונתיים שלהם ולעיתים קרובות פונים לשימוש בתוספי תזונה לספורטאים כדי לעזור למלא את הפער הזה. באותה צורה, עולם תוספי התזונה עלול להיות מאוד מבלבל וקשה להתמצאות.

מה כוללים בתוכם תוספי תזונה לספורטאים?

תוסף תזונה הוא מוצר שנועד להשלים את התזונה. הם מכילים מרכיב תזונתי אחד או יותר: ויטמינים, מינרלים, עשבי תיבול או צמחים אחרים, חומצות אמינו וחומרים אחרים או מרכיביהם. תוספי תזונה נלקחים דרך הפה בכדור, כמוסה, טבליה או נוזל. בנוסף, רבים מתוספי התזונה נלקחים במטרה לשפר את ביצועי הספורט.

קנו אבקת חלבון באתר ALLIN>>>

מדוע ספורטאים משתמשים בתוספי תזונה?

  • כדי להשיג יתרון תחרותי- ספורטאים עשויים לקחת תוספי מזון לספורטאים כדי לשפר את הביצועים שלהם כמו, סיבולת, מיקוד, מהירות וכוח, או לשנות את האופן שבו הם נראים -רצון לרדת או לעלות במשקל, לשפר את טונוס השרירים, להפחית את השומן בגוף ועוד.
  • קיצורי דרך קלים יותר- תכנון, קניות במכולת והכנת ארוחה דורשים זמן ומאמץ. חברות תוספי מזון מציעות באופן קבוע "תיקונים מהירים" הפונים לאורח חיים אתלטי עמוס.
  • מפה לאוזן או אמון- ספורטאים צעירים מושפעים מאוד מחוויות אישיות של חברים, עמיתים, מאמנים ומדיה חברתית, ולכן לרוב פונים לשימוש בתוספי מזון לספורטאים.
  • דאגה למחסור בוויטמינים ומינרלים- ספורטאי עשוי להזדקק ליטול תוסף אם יש לו אבחנה רפואית כמו אנמיה, ויטמין D נמוך, צפיפות מינרלים נמוכה של עצם, אלרגיות או אי סבילות למזון, או שינוי בהרגלי האכילה שלו למשל, תזונה מבוססת צמחים, אם האדם בררן, או נימנע לאכול קבוצות מזון מסוימות. מכן לרוב ספורטאים פונים לשימוש בתוספי מזון כדי לכפר על החוסרים בתזונה היומית שלהם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סדרות מומלצות בנטפליקס

נטפליקס הפכה לאחת מפלטפורמות הסטרימינג הפופולריות ביותר בעולם. זו גם אחת מפלטפורמות הטלוויזיה הנצפות ביותר בעולם. ומכיוון שהיא הופכת די מהר לאחת מתוכניות הטלוויזיה הנצפות

קרא עוד»