דום נשימה בשינה

דום נשימה בשינה הוא מצב שבו דרכי הנשימה נחסמות או מוגבלות במהלך השינה. חסימה זו גורמת לאדם להפסיק לנשום לפרקי זמן ואז להתעורר על מנת להתחיל לנשום שוב.

אדם עם דום נשימה בשינה עלול לנחור בקול רם, לסבול מאפיזודות של נחירות רועשות ואחריהן תקופות של שקט, או להפסקות נשימה במהלך הלילה. הפסקות נשימה אלו יכולות להימשך בין שניות לדקות ולרוב מתרחשות 30-160 פעמים בשעה.

לעתים קרובות הפרט לא יהיה מודע לכך שהם סובלים מאירועים אלה כאשר הם מתרחשים במהלך שינה עמוקה כאשר אנשים אינם חולמים ואינם זוכרים את החלומות שלהם.

דום נשימה בשינה היא הפרעת שינה נפוצה. זה מתרחש כאשר דרכי הנשימה נחסמות במהלך השינה, מפריעות לנשימה ומובילות לאיכות שינה ירודה. החסימה יכולה להיגרם כתוצאה משקדים ו/או לשון מוגדלים, גודש באף, אדנואידים גדולים או הפרעות מבניות באף.

ישנם שני סוגים של דום נשימה בשינה: מרכזי וחסימתי. דום נשימה מרכזי נגרם כתוצאה מבעיה במרכזי בקרת הנשימה של המוח. דום נשימה חסימתי נגרם מחסימה של דרכי הנשימה המונעת נשימה תקינה. ברוב המקרים, שני הסוגים מתרחשים יחד.

למידע על טיפול אלטרנטיבי בדום נשימה >>>

מה הם התסמינים של דום נשימה 

התסמינים של דום נשימה בשינה כוללים קשיי ריכוז בשעות היום, ישנוניות מוגזמת בשעות היום, נחירות חזקות בלילה (במיוחד בשכיבה), יובש בפה או כאב גרון בבוקר עם ההתעוררות משנת הלילה; שינה חסרת מנוחה בלילה; כאבי ראש או מיגרנות; בעיות בזיכרון או בלמידה; התעלפות במהלך היום; דיכאון או חרדה; צרה

דום נשימה בשינה הוא מצב שבו האדם מפסיק לנשום לפרק זמן קצר במהלך השינה. זה נגרם כאשר דרכי הנשימה נחסמות על ידי רקמה רכה בפה או בגרון. זה מוביל לירידה ברמות החמצן ולעלייה ברמות הפחמן הדו חמצני מה שגורם לאדם להתעורר.

התסמינים הנפוצים ביותר של דום נשימה בשינה כוללים:

-נַחֲרָנִי

-קשה להישאר לישון

-ישנוניות מוגזמת בשעות היום

-כאבי ראש של בוקר

-בעיות זיכרון

-הירדמות בלי כוונה במהלך היום

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»