סימנים מקדימים לאבנים בכליות

יש תופעות בריאותית שונות שמתרחשות בגופם של מטופלים שונים. סוגי התופעות מגוונים מאוד ולכל אחד מהם תהליך שונה, סימנים אחרים וסימפטומים מסוימים שמאפיינים אותו. אך תמיד כאשר מגיע המטופל לשלב בו כבר יש סימנים, הוא יפנה לטיפול רפואי כדי לבדוק מה מצבו, ומה ניתן לעשות כדי לשפר את ההרגשה שלו. כמובן שהטיפול שיינתן יותאם למצבו, לתופעה וכן לשלב בה אתרו אותה. אחת התופעות המוכרות והרווחות יחסית היא אבנים בכליות.

התפרצות של כאבים כתוצאה מאבנים בכליות

אחד התסמינים לאבנים בכליות היא התפרצות של כאבים. אלו עשויות להיות עוויתות באזור המותן או כאבים אחרים שמתמקדים בבטן. תמיד יהיו הכבים כמו התקפה חזקה של מחושים לא מוכרים. כאלו שאי אפשר להתעלם מהם ולחזור לסדר היום בלי להתייחס אליהם. אמנם ההתקף עשוי לחלוף, אך הוא עתיד לחזור על עצמו אם לא נטפל באבנים שבכליות בצורה יסודית.

דם בשתן

תופעה נוספת שעלולה להתרחש כתוצאה מאבנים בכליות היא דם בשתן. תופעה זו לא תמיד תזוהה על ידי החולה, שכן במקרים רבים הדם יהיה מיקרוסקופי ובלתי אפשרי יהיה לזהות את הדם ולראות אותו בעיניים. אם כי במידה ויש חשש לאבנים בכליות במקרים מסוימים יופנה החולה לבדיקת שתן על מנת לבדוק האם יש נוכחות של דם. במידה ויש דם הדבר בהחלט עלול להצביע על כל שיש למטופל אבנים בכליות.

טיפולים מותאמים לפי מצבו של המטופל

תמיד יהיה נכון להתאים למטופל את טיפול באבנים בכליות, הנכון לפי מצבו ושלב התהליך שהתרחש בגופו. וזאת כי יש מצבים שונים וסוגים של אבנים אשר נועדו להציע מענה מתאים לסיטואציה בה נמצא המטופל. לכן תתבצע בדיקה יסודית תוך זיהו סוג האבנים, גודלם ודרך הטיפול המתאימה שעשויה להועיל כדי למגר אותם. יש שיטות שונות לריסוק אבנים בכליות, ויש אופציה של ניתוח. אם כי כיום השיטות מתקדמות מאוד ומאפשרות למטופל לחזור לחיים בריאים בפרוצדורה רפואית לא מורכבת יחסית. כמובן שתמיד יהיה חשוב לבחור גורם טיפולי מתאים שיוכל להציע את המענה הרצוי, לאבחן במדויק ולטפל היטב.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

בית ספר לעיצוב שיער

החלקות השיער המובילות ב2020

בשנים האחרונות אנחנו רואים שכל הנושא של החלקת שיער זוכה להתעניינות רבה מאוד. לכן טבעי שגם אתן, כמו כל הנשים האחרות, תתלבטו מעט לגבי בחירת

קרא עוד»