איפה אפשר ללמוד את פרשת השבוע?

פרשת השבוע

חמשת חומשי התורה – בראשית, שמות, ויקרא, במדבר ודברים – מחולקים לפי פרשיות. החלוקה לפרשיות נעשתה על מנת ליצור סדר לימוד בתורה לפי שבתות השנה, על מנת לשמר את לימוד התורה בעם ישראל לאורך השנים.

מה הערך בלימוד פרשת השבוע?

הערך בלימוד  פרשת השבוע מתייחס גם לעצם הלימוד – קיום מצוות לימוד תורה, וגם לערך הלימוד לחיינו אנו – מפרשיות השבוע השונות ניתן ללמוד מסרים רבים הקשורים לחיינו אנו, ולהפיק מהם תועלות רבו מחיינו, כמו גם לימוד חשוב של מצוות רבות מן התורה והלכותיהן השונות. 

איפה לומדים?

המקום הראשון בו כל אדם שומר מצוות נפגש עם פרשיות השבוע הוא בבית הכנסת, בקריאות התורה. הקריאות בתורה נעשות בימי שני, חמישי וכמובן ביום שבת, אז נקראת כל פרשת השבוע במלואה.

המנהג הרווח הוא ללמוד את פרשת השבוע במשך השבת, איש איש בביתו או עם בני משפחתו. אך כמובן שבמשך כל ימות השבוע ניתן למצוא מגוון שיעורים מוקלטים, מצולמים או חיים ללימוד פרשת השבוע.

מכוני לימוד – ברחבי הארץ קיימים מכוני לימוד תורה רבים, הפזורים בערים וביישובים שונים. במכונים אלו ניתן להירשם ללימוד (בדרך כלל בחינם) ולהגיע לשיעורי פרשת שבוע בזמנים קבועים מידי שבוע. החיסרון בצורת לימוד זו הוא שאינה זמינה למי שאינו מתגורר בקרבת מכון לימוד כזה או אחר, אך כמעט תמיד ניתן למצוא רב המעביר שיעורים שונים ומתגורר בקרבת הלומד.

לימוד מקוון – כיום קיימים אתרים שונים המציעים חוויית לימוד כוללת בתחומים רבים, ביניהם – פרשיות השבוע, קבלה, הלכה, מוסר, מידות ועוד. היתרון בצורת לימוד זו היא העושר הבלתי נדלה שניתן להשיג מאתר איכותי, המכיל שיעורי פרשת שבוע מרבים שונים ומגוונים.

> קראו על תלמוד עשר הספירות בקישור הזה

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עוזרות בית
אין ספק כי עוזרות בית מקצועיות ואיכותיות יכולות לחולל פלאים בכל בית ובכל סביבת מגורים. כולנו היינו...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
חוויות קצת אחרות: סדנת בצק סוכר
תכניות הריאליטי שמככבות בזמן האחרון בטלוויזיה, מוכיחות לנו כי תחום האוכל והבישול הפך להיות טרנד נפוץ...
קרא עוד »
מרץ 05, 2019
לינה לטיולים לבתי ספר – איפה כדאי ללון בסתיו?
עד לפני לא מעט שנים ברוב ככל בתי הספר היו מספר טיולים בודדים בכל שנה. הטיולים לבית ספר יסודי השונים על...
קרא עוד »
אוק 16, 2019