איפה אפשר ללמוד את פרשת השבוע?

חמשת חומשי התורה – בראשית, שמות, ויקרא, במדבר ודברים – מחולקים לפי פרשיות. החלוקה לפרשיות נעשתה על מנת ליצור סדר לימוד בתורה לפי שבתות השנה, על מנת לשמר את לימוד התורה בעם ישראל לאורך השנים.

מה הערך בלימוד פרשת השבוע?

הערך בלימוד  פרשת השבוע מתייחס גם לעצם הלימוד – קיום מצוות לימוד תורה, וגם לערך הלימוד לחיינו אנו – מפרשיות השבוע השונות ניתן ללמוד מסרים רבים הקשורים לחיינו אנו, ולהפיק מהם תועלות רבו מחיינו, כמו גם לימוד חשוב של מצוות רבות מן התורה והלכותיהן השונות. 

איפה לומדים?

המקום הראשון בו כל אדם שומר מצוות נפגש עם פרשיות השבוע הוא בבית הכנסת, בקריאות התורה. הקריאות בתורה נעשות בימי שני, חמישי וכמובן ביום שבת, אז נקראת כל פרשת השבוע במלואה.

המנהג הרווח הוא ללמוד את פרשת השבוע במשך השבת, איש איש בביתו או עם בני משפחתו. אך כמובן שבמשך כל ימות השבוע ניתן למצוא מגוון שיעורים מוקלטים, מצולמים או חיים ללימוד פרשת השבוע.

מכוני לימוד – ברחבי הארץ קיימים מכוני לימוד תורה רבים, הפזורים בערים וביישובים שונים. במכונים אלו ניתן להירשם ללימוד (בדרך כלל בחינם) ולהגיע לשיעורי פרשת שבוע בזמנים קבועים מידי שבוע. החיסרון בצורת לימוד זו הוא שאינה זמינה למי שאינו מתגורר בקרבת מכון לימוד כזה או אחר, אך כמעט תמיד ניתן למצוא רב המעביר שיעורים שונים ומתגורר בקרבת הלומד.

לימוד מקוון – כיום קיימים אתרים שונים המציעים חוויית לימוד כוללת בתחומים רבים, ביניהם – פרשיות השבוע, קבלה, הלכה, מוסר, מידות ועוד. היתרון בצורת לימוד זו היא העושר הבלתי נדלה שניתן להשיג מאתר איכותי, המכיל שיעורי פרשת שבוע מרבים שונים ומגוונים.

> קראו על תלמוד עשר הספירות בקישור הזה

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»