איך מוציאים תעודת קבלן רשום?

להיות קבלן רשום בישראל דורש בירוקרטיה שעלולה קצת לסבך ולהלחיץ אתכם, אך אם עובדים לפי הכללים זה לא אמור להיות מסובך עד כדי כך כמו שזה נראה.

לא כל אחד יכול לטעון שהוא קבלן ולעסוק במקצוע שלו כרצונו – המדינה מתפקידה לפקח על הנושאים הללו של בטיחות, כך שמי שעוסק במקצוע חופשי נמצא בפיקוח שאומר בעצם שהוא רשאי לעסוק בתחום הזה בצורה נאותה ומבלי לסכן אף אחד. נדרשת הסמכה, מקצועיות וידע על מנת לעסוק בנושאים רגישים כמו חשמל ובניה לפני שנותנים שירות לאנשים וחברות.

מה זה רשם הקבלנים?

רשם הקבלנים בישראל הינו בעל סמכות מהמדינה למנות את כל בעלי המקצוע שעוסקים בכלל התחומים הקשורים לעולם הבניה במדינת ישראל. מבין אנשי המקצוע הרשומים בפנקס ניתן למנות חשמלאים, אינסטלטורים, עבודות גבס, עבודות עפר ועוד.

כל אחד מבעלי המקצוע הללו למעשה מפוקח מצד המדינה שבעצם מאשרת כי הוא עבר הסמכה וראוי לעסוק בתפקיד שלו בבטחה כראוי. הם חייבים להפגין ידע, כושר יכולת לפתור בעיות הקשורות למקצוע שלהם ולהעניק שירות לבודדים, חברות וארגונים המבקשים את המומחיות והמקצועיות שלהם.

כיצד להוציא את התעודה?

על מנת להוציא תעודת קבלן רשום, יש לפנות אל רשם הקבלנים מטעם משרד הבינוי והשיכון ולפתוח בקשה חדשה. מלבד הפרטים האישיים שלכם אתם בעצם מראים להם את ההסמכה הרלוונטית אותה עברתם, כולל פרטים אישיים כמובן.

הטפסים והמסמכים מעידים למעשה כי אתם עברתם הכשרה ממוסד לימודים מוכר המסוגל להסמיך אנשי מקצוע לעתיד, וכן הקישור של המדינה בכך שהיא מעניקה את החותמת הסופית לפעילות בתחום. בלי רישום בתוך פנקס הקבלנים אתם לא יכולים לעבוד ובטח שלא לתת שירות.

אם אתם מתקשים לעמוד בדרישות ולא יודעים כיצד להתחיל, תמיד תוכלו לפנות אל שירותים מקצועיים שיעזרו לכם במילוי אחר הדרישות.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקבל באמצעות אתר https://rkablanim.co.il!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך המלא להקמת אולפן הקלטות
בעבר, אנשים שמאוד אהבו מוזיקה והיו מעוניינים להקליט באולפן מקצועי, נדרשו לשלם על כך לא מעט. כיום, לא...
קרא עוד »
אוג 24, 2020
מצעים למיטה וחצי – שווה להשקיע במצעים יוקרתיים?
מיטה וחצי היא גודל שבין מיטה בגודל של מיטת יחיד למיטה בגודל מלא, המיועדת למי שצריך יותר מקום שינה מאשר...
קרא עוד »
מאי 27, 2023
אביזרי תה – ככה תשדרגו את חווית התה שלכם
אחד החוויות הזכורות לטובה מימי החורף זה כוס התה החמימה כשאנו יושבים מכורבלים על יד תנור החימום...
קרא עוד »
נוב 08, 2021