כמה זמן לוקח להחלים מהשתלת שיניים

השתלת שיניים היא הליך כירורגי ולכן קיים לכך זמן החלמה. משך ההחלמה הוא אינדיבידואלי ולכן הוא משתנה בין לקוח ללקוח בהתאם לאופן ביצוע הפעולות הנדרשות לאחר הניתוח ועל פי מצבו הבריאותי של המושתל. ברוב המקרים זמן ההחלמה לוקח כמה שבועות.

החלמה מהשתלת שיניים

רופא השיניים המיומן שביצע השתלת עצם בלסת מעביר לכל לקוח הוראות מדויקות של עשה ואל תעשה לאחר ההשתלה. שטיפת הפה מתבצעת רק תוך שימוש במי פה ייעודיים עבור מי שעבר הליך כירורגי מסוג זה. בנוסף לכך מכיוון שהושתלו שתלים הזקוקים לזמן כדי להתקבע, ההנחיה היא לא לצחצח שיניים, כדי לא להזיז בטעות את מיקומם של השתלים.

המטרה היא שלא יהיו זיהומים בחלל הפה עקב ההשתלה ולכן הרופא מבקש מהמנותח ליטול אנטיביוטיקה כדי למנוע את היווצרותו של זיהום שיכביד על הליך ההחלמה. אפשר להלביש מגן ייחודי על השיניים כדי לא לפגוע בטעות בשתלים. בימים הראשונים הלקוחות יחושו כאבים ברמות שונות בחלל הפה ולכן מומלץ להיעזר במשככי כאבים. ברוב המקרים לאחר כמה ימים הכאבים חולפים.

המקום עצמו לאחר הניתוח הוא נפוח ונראים בו גם שטפי דם במיקומים שונים. גם הנפיחות חולפת לאחר ימים בודדים ושטפי הדם נעלמים עם הזמן.

ביקורת של רופא השיניים

לאחר כשלושה שבועות הרופא בוחן את מצב השתלים ואם תהליך הריפוי הוא תקין, הוא מוציא את התפרים ואת התחבושות וכך הלקוח מרגיש שוב את התחושות האלמנטריות בפיו. לאחר מכן, אפשר לחזור לפעילות נורמטיבית ולצחצח שיניים עם משחה שאינה חריפה, אך באופן איטי ועדין כדי לא ליצור נזקים.

בנוסף לכך חשוב להימנע משתיית אלכוהול או מעישון, לא לאכול מאכלים שהם קרים או חמים מדי, לאכול מאכלים רכים בלבד ולא לבצע מאמץ פיזי משמעותי העלול לגרום לדימום בחלל הפה.

ההקפדה על מילוי מלוא ההנחיות של רופא שיניים בשערי תקווה היא אקוטית, כדי שההחלמה תתבצע באופן מושלם ועל פי הקצב הרצוי. אי מילוי ההוראות עלול ליצור מצב שהניתוח לא הצליח, או שיהיו סיבוכים רפואיים עקב הנזקים שיוצרו.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

בית ספר לעיצוב שיער

החלקות השיער המובילות ב2020

בשנים האחרונות אנחנו רואים שכל הנושא של החלקת שיער זוכה להתעניינות רבה מאוד. לכן טבעי שגם אתן, כמו כל הנשים האחרות, תתלבטו מעט לגבי בחירת

קרא עוד»