איך עובדים על התודעה שלנו?

איש הרוח המדען והפסיכואנליטיקן זיגמונד פרויד גילה שהתת מודע שלנו שנמצא עמוק בתוך מוחנו הוא זה שמפעיל אותנו על פי רוב. התת מודע מנהל את חיינו המקצועיים, הוא זה שמנתב אותנו לבחירת בן או בת הזוג, התת מודע שלנו גורם לנו לאהוב או לשנוא, לסלוד או להימשך. למעשה, מדובר בחלק חשוב שאינו נפרד מהאישיות שלנו.  פרויד טען כי הדרך לריפוי נעשית תוך הכרות של אותם תאים נסתרים שבתוך מוחנו, באותם אגפים ומגירות שכבר חשבנו שסגרנו, בעוד שהתיאוריות שלו הן חלק חשוב מהמדע ותחום הנפש גם היום,  מאה שנים לאחר שפרסם פרויד את מסכנותיו. כיום אפשר להכיר את התת מודע במגוון שיטות החל מטיפול פסיכותרפיה עד לבחירת שיטות ריפוי כמו מטאיזם וכולי, ניתן ללמוד איך לשלוט בתת מודע במספר צעדים.

אבל מה צריך לדעת על מטאיזם וכיצד השיטה תחבר אותנו אל התת מודע שלנו? 

שיטת המטאיזם מבוססת על פילוסופיה שמטרתה להפיג את הגבולות שלנו בין המודע לתת מודע. השיטה מאפשרת התבוננות במציאות שלנו או בזאת שאנו חושבים שקיימת תוך התבוננות פנימה במניעים שלנו לבצע כל פעולה רגשית או פיזית: החל מלשפוט את עצמינו ואת איך שאנו נראים או נשמעים, עד להתנהלות שלנו בחיי היום יום, כמו התגובות שלנו שיוצאות מאיתנו לעיתים ללא הכנה מוקדמת או לעיתים מתוך הרגל. שיטה זאת דוגלת בדרך לעבוד עם גלי מוח למטרות ריפוי, בעוד שהיא מאפשרת עבודה על גלי גמא שמגבירים את פעילות המוח ומאפשרים לייצר עולם של מיומנויות חשיבה שייקח אותנו הלאה מן השיפוטיות, המחשבות הטורדניות והשליליות, הלאה מן קונפליקטים ושברנות הלב, קראו עוד באתר https://tatmuda.com. שיטת המטיאיזם עובדת על גלי גמא שמקושרים אל הפעילות המנטלית של המוח ובכך מאפשרת דיוק בעבודה עם התת מודע, ריפוי והבנה תוך עבודה על הדרך לחשוב בצורה מעודדת ואופטימית יותר ואף להגיע לשלווה פנימית, רוגע ואיזון בחיי היום יום. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

הסרת קעקועים

הסרת קעקועים באופן יעיל ומקצועי

מתחרטים ורוצים גוף חף מקעקועים? אנשים נחלקים לשניים. אלה שאוהבים קעקועים ומקעקעים את גופם או רק נהנים לצפות בקעקועים של אחרים – ואלה שמתנגדים לקעקועים

קרא עוד»