קורס איור אופנה והצורך של כל מעצבת אופנה לעבור אותו

תפקידה של מעצבת אופנה כיום הוא לתכנן גזרות של בגדים ולהעביר הוראות תפירה מדויקות למפעלים. מה שעלול לקרות לפעמים – וזה אנושי לחלוטין – זה שהתוצאה שמתקבלת על ידי המפעל לא דומה בכלל למה שהמעצבת תכננה ודמיינה. ולכן, חשוב מאוד שהמעצבת לא תעבור רק לימודי תפירה ותכתוב הוראות לתפירה, אלה גם תאייר את הבגד ותשלח למפעל הוראות תפירה בשילוב של תמונת המוצר.

איור אופנה – מה זה?

איור אופנה הוא למעשה תרגום של גזרות לשפה עממית. גזרות של בגדים הן דבר שצריך לדעת 'לקרוא' ולהבין ואי אפשר לעשות את זה ללא ידע מקצועי. מה שקורה הוא, שכאשר מגישים ללקוח שרטוט של גזרה, הוא לא תמיד ידע לזהות את הפוטנציאל הגלום בגזרה הזו מכיוון שהוא לא 'מבין' בזה. לעומת זאת, כאשר המעצבת תאייר את הגזרה ותהפוך אותה לבגד 'חי', יש סיכוי גדול יותר שגם אנשים 'פשוטים' שלא מונחים בתחום, יוכלו להבין ולהתרשם מהבגד כמו שצריך.

למה צריך לעבור קורס איור אופנה?

במסגרת לימודי אופנה רגילים מכיוון שבקורס עיצוב אופנה לומדים רק איך לעצב בגדים, איך לשרטט גזרות בצורה נכונה, כיצד לשמור על פרופורציות, איך להתאים בדים מוצלחים לכל בגד ואיך לשלב בין דוגמאות שונות. מה שלא לומדים בקורס לעיצוב אופנה הוא כיצד להציג את הגזרות של הבגדים ללקוחות לפני התפירה. כלומר, כיצד 'להחיות' את הגזרה בשביל שהלקוח יתרשם ממנה כבגד. ואת זה בדיוק לומדים בקורס איור אופנה.

בתי ספר ללימודי אופנה מציעים גם קורסים ללימוד איור אופנה נוסף על לימודי טקסטיל אשר נמסרים על ידי המורים המקצועיים שמלמדים בבית הספר, כאשר הקורסים הללו יכולים לפתוח דלת לשוק העבודה ולסייע לתלמידים להשתלב בו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»