מהו רישום BDI?

כל אימת שאדם עומד בהתחייבויות הפיננסיות שלו, כמו למשל התחייבות של החזר הלוואה, נוסף לו רישום BDI חיובי. אם אדם צבר מינימום רישום שלילי אחד, יש לו היסטוריית דירוג אשראי שלילית. במאמר זה נרחיב אודות אותו רישום המכונה BDI.

> למדו מתי צריך לפנות אל התאחדות יועצי משכנתא

קצת אודות רישום BDI

הדבר הראשון אותו עושים כאשר אדם מבקש הלוואה מגוף פיננסי מלווה זה או אחר הוא בדיקת היסטוריית האשראי שלו. כאן הכוונה היא בעיקר להיסטוריה הבעייתית של דירוג האשראי. חשוב לדעת שבהתאם לחוק נתוני אשראי, חובה לבצע מעקב נתוני אשראי על כל אדם או גוף. מעקב זה משקף את היכולת של אותו אדם או גוף לעמוד בהתחייבויות פיננסיות. מעקב זה תמיד יתבצע על ידי חברות אלו ואחרות שקיבלו רישיון לבצע פעולה זו על ידי משרד המשפטים של מדינת ישראל. נכון להיום החברה המוכרת ביותר למעקב אשראי היא חברת BDI (Business Data Israel). חברה זו כל כך מוכרת עד שהמושג 'רישום BDI ' (הפך למושג גנרי שמשמעותו : דירוג אשראי בישראל).

מהו רישום שלילי – מה ניתן לעשות לגביו?

אדם או גוף בעל BDI שלילי הוא בעל היסטוריה פיננסית בעייתית (רישומים שליליים של דירוג אשראי). רישום שלילי מוביל לכך שאותו אדם לא יוכל לקבל הלוואה, להזמין פנקס שיקים, לבקש שינפיקו לו כרטיס אשראי או לפתוח חשבון. נכון להיום האוטומציה של הבנק וחברות האשראי היא לפנות ל – BDI לבקש דוח נתוני אשראי של השלוש שנים האחרונות כל אימת שאדם פונה אליהם לקבלת הלוואה (או אחד מאותן פעולות שהזכרנו), אם אדם בעל רישום BDI שלילי משום שחזרו לו שיקים, שחשבונו מוגבל או הוגבל בעבר או משום שהיו לו תיקים בהוצאה לפועל או שהוא חווה פשיטת רגל, הלוואה זו לא תאושר.

במקרה ומעוניינים למחוק רישום שלילי וזאת משום רישום שגוי או סיבה אחרת יש לפנות אל חברה שמומחית בתחום זה ויכולה לעזור בשינוי הדירוג אשראי של הלקוח או לעורך דין המומחה בתחום זה.

> בדקו משכנתא במימון ישיר באתר תשואות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»