4 דברים שלא ידעתם על תביעות קטנות

האזרח הקטן הוא אולי לא תמיד כזה קטן, אבל לא פעם הוא מרגיש כך. במיוחד כשחברות גדולות או ממסד פוגע בזכויות שלו. והוא מגלה כי אין לאל ידו להושיע את עצמו. אלו עשויות להיות עוולות צרכניות או כל פגיעה אחרת – מה עושים במצב כזה? כיצד יכול האזרח לקבל פיצוי על עוולות שנעשו כנגדו? תביעות קטנות – זהו המענה המתאים שיאפשר לכל אחד לקבל פיצויים עד תקרה מסוימת במידה ויתברר כי הוא אכן זכאי לכך, קראו עוד באתר של עו"ד ניר אביבי.

דברים שלא ידעתם

  1. בתביעה שכזו אין רשאי התובע להיות מלווה בעור דין במהלך התביעה בבית המשפט. אך הוא כן מורשה להיוועץ מראש עם עו"ד מקצועי שיוכל לכוון אותו ולהסביר לו מה ואיך עליו לעשות כדי למקסם את הפיצוי אותו הוא יוכל לקבל.
  2. תביעות קטנות הן צעד שרק אזרחים פרטיים יכולים לבצע אותו. במידה ומדובר על מוסד, תאגיד או חברה התביעה לא תוגדר כקטנה, והיא תוגש כמו כל תביעה.
  3. תביעות קטנות מוגבלות בסכום הפיצויים אותם יוכל התובע לקבל מהגוף אותו הוא תובע. הסכום משתנה בהתאם למדד שנע במהלך השנים.
  4. מיד בסיום הדיון יחליט עורך הדין האם הנתבע אכן חייב לפצות את התובע כמו בקישור הזה, מהו גובה הפיצוי ויתר הפרטים הקשורים לעניין. לרוב אין אפשרות להגיש ערעור על ההחלטה שהתקבלה.

לדעת איך לפעול

חשוב לדעת שכל אזרח יכול להגן על עצמו ועל הזכויות שיש לו כאזרח. אין סיבה להשלים עם עוולות ולוותר על זכויות מינימליות. במידה ובוצעה נגדכם פגיעה או נזק אחר, תוכלו לעמוד על שלכם ולתבוע את המגיע לכם ביושר באמצעות הגשת תביעה קטנה. דרך פשוטה יחסית לקבלת פיצויים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

לרכוש טונרים אונליין

למה לרכוש טונרים אונליין

היום כמעט כולם בוחרים לערוך את הקניות שלהם אונליין, היות ומדובר על דרך נפלאה לחסוך בזמן, כסף ומאמץ מיותר. אין שום סיבה לכתת רגליים בין

קרא עוד»
בחירת בית אבות

בחירת בית אבות – 5 טיפים

כיום יש לא מעט בתי אבות פזורים בכל רחבי הארץ. על מנת להצליח לבחור נכון את בית האבות האיכותי והמקצועי ביותר אשר יעניק את הטוב

קרא עוד»
ספריות מעוצבות

ספריות מעוצבות

ספרייה בבית היא לא תמיד מוצר חובה. יש כאלה שמתקינים מדף או שניים עבור הספרים, יש כאלה שגם על זה הם מוותרים ואת הספרים שיש

קרא עוד»