4 דברים שלא ידעתם על תביעות קטנות

תביעות קטנות

האזרח הקטן הוא אולי לא תמיד כזה קטן, אבל לא פעם הוא מרגיש כך. במיוחד כשחברות גדולות או ממסד פוגע בזכויות שלו. והוא מגלה כי אין לאל ידו להושיע את עצמו. אלו עשויות להיות עוולות צרכניות או כל פגיעה אחרת – מה עושים במצב כזה? כיצד יכול האזרח לקבל פיצוי על עוולות שנעשו כנגדו? תביעות קטנות – זהו המענה המתאים שיאפשר לכל אחד לקבל פיצויים עד תקרה מסוימת במידה ויתברר כי הוא אכן זכאי לכך, קראו עוד באתר של עו"ד ניר אביבי.

דברים שלא ידעתם

  1. בתביעה שכזו אין רשאי התובע להיות מלווה בעור דין במהלך התביעה בבית המשפט. אך הוא כן מורשה להיוועץ מראש עם עו"ד מקצועי שיוכל לכוון אותו ולהסביר לו מה ואיך עליו לעשות כדי למקסם את הפיצוי אותו הוא יוכל לקבל.
  2. תביעות קטנות הן צעד שרק אזרחים פרטיים יכולים לבצע אותו. במידה ומדובר על מוסד, תאגיד או חברה התביעה לא תוגדר כקטנה, והיא תוגש כמו כל תביעה.
  3. תביעות קטנות מוגבלות בסכום הפיצויים אותם יוכל התובע לקבל מהגוף אותו הוא תובע. הסכום משתנה בהתאם למדד שנע במהלך השנים.
  4. מיד בסיום הדיון יחליט עורך הדין האם הנתבע אכן חייב לפצות את התובע כמו בקישור הזה, מהו גובה הפיצוי ויתר הפרטים הקשורים לעניין. לרוב אין אפשרות להגיש ערעור על ההחלטה שהתקבלה.

לדעת איך לפעול

חשוב לדעת שכל אזרח יכול להגן על עצמו ועל הזכויות שיש לו כאזרח. אין סיבה להשלים עם עוולות ולוותר על זכויות מינימליות. במידה ובוצעה נגדכם פגיעה או נזק אחר, תוכלו לעמוד על שלכם ולתבוע את המגיע לכם ביושר באמצעות הגשת תביעה קטנה. דרך פשוטה יחסית לקבלת פיצויים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיטות נפוצות לעיצוב גבות
נשים רבות דואגות לעצב את הגבות שלהן על בסיס קבוע שכן לגבות יש משמעות רבה במראה הכללי משום שהן יוצרות...
קרא עוד »
מרץ 27, 2021
מייצגים לאירועים בשילוב שחקנים – מגוון רעיונות
אירועים שונים כוללים בתוכנית האומנותית שלהם מגוון של אלמנטים על מנת להעשיר את האירוע. כך, אירועים...
קרא עוד »
מאי 20, 2021
הדפסה על קנבס – לבחור את המקום הנכון
בשנים האחרונות, אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר מקומות שמציעים לנו אפשרות ליהנות משירות הדפסת תמונות...
קרא עוד »
מאי 20, 2020