מה זה שוק ההון? ביג שוט עושים סדר בדברים

הרבה פעמים אנחנו שומעים את המונח שוק ההון והוא נשמע לנו כמו משהו שלקוח מעולם אחר לגמרי, עבור רבים מאיתנו מדובר על סינית ממש. אך כפי שאנחנו יכולים להניח, לא כך הדבר, ולמען האמת, כל אחד מאיתנו מושפע בצורה כזו או אחרת משוק ההון, ולכן חשוב שאנחנו נבין מה זה.

על מנת להבין מה זה שוק ההון, אנחנו יכולים לקחת מוסף כלכלה או להיכנס לאתר ביג שוט אינטרנט שעוסק בתחום ולהתחיל לקרוא את התוכן שמתפרסם בו. אך בשביל לעשות את החיים הרבה יותר קלים ומסודרים, רצוי שאנחנו נלמד במקום רציני ומקצועי מה זה שוק ההון, כיצד הוא מתנהל וכיצד הוא משפיע עלינו. לשם כך בדיוק עלינו להירשם אל ביג שוט, בית ספר שמלמד את מקצועות שוק ההון ויכול לתת לנו את כל הכלים הנדרשים לעסוק בתחום.

מה זה שוק ההון? בגדול אפשר להגדיר את השוק במשפט אחד "ביקוש והיצע של מוצרים פיננסים שונים". כשאנחנו הולכים לחנות, אנחנו קונים מוצר על פי הערך שנקבע עבורו, בהתאם לביקוש ולהיצע שלנו, ובהתאם למאפיינים נוספים (עלויות החומר, עלויות הייצור ועוד). במקרה של שוק ההון זה אותו דבר, אך מעט שונה.

בשוק ההון אנחנו לא קונים מוצר פיזי, אלא אנחנו קונים מוצר פיננסי, אגרות חוב, מניות, וכדומה, כאשר הרעיון הוא שאנחנו קונים מוצר שיספק לנו רווח בהווה או בעתיד, תלוי מתי וכיצד אנחנו מוכרים אותו, הוא מהווה עבורנו כלי לרווח או לחסכון. כאמור, כמו כל שוק אחר, הוא פועל על פי ביקוש והיצע. ככל שיש יותר ביקוש המחיר עולה, ככל שההיצע גבוה יותר, המחיר יורד. הצטרפו לדיונים בנושא בקבוצת ביג שוט בפייסבוק https://www.facebook.com/Bigshotisrael.

ההבדל בין שוק ההון לשווקים אחרים נובע מהעובדה שאנחנו יכולים פשוט לרכוש מוצרים פיננסיים שונים ואנחנו יכולים להחזיק אותם או למכור אותם, כאשר הכל מתבצע דרך המחשב או דרך הטלפון (תלוי איך אנחנו בוחרים להתנהל) ואנחנו יכולים להשתלב לא רק בשוק הישראלי אלא גם בשווקים אחרים, בין אם זה השוק האמריקאי או שווקים שונים בעולם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

שווקים כמו שלא הכרתם

שווקים כמו שלא הכרתם

אם תמיד רציתם להגיע אל מקום תוסס שיש בו הכול, אם סיפורים היסטוריים מעניינים אתכם ואוכל טוב הם חלק משגרת יומכם – כדאי שתחשפו לשווקים

קרא עוד»