מה זה שוק ההון? ביג שוט עושים סדר בדברים

מה זה שוק ההון

הרבה פעמים אנחנו שומעים את המונח שוק ההון והוא נשמע לנו כמו משהו שלקוח מעולם אחר לגמרי, עבור רבים מאיתנו מדובר על סינית ממש. אך כפי שאנחנו יכולים להניח, לא כך הדבר, ולמען האמת, כל אחד מאיתנו מושפע בצורה כזו או אחרת משוק ההון, ולכן חשוב שאנחנו נבין מה זה.

על מנת להבין מה זה שוק ההון, אנחנו יכולים לקחת מוסף כלכלה או להיכנס לאתר ביג שוט אינטרנט שעוסק בתחום ולהתחיל לקרוא את התוכן שמתפרסם בו. אך בשביל לעשות את החיים הרבה יותר קלים ומסודרים, רצוי שאנחנו נלמד במקום רציני ומקצועי מה זה שוק ההון, כיצד הוא מתנהל וכיצד הוא משפיע עלינו. לשם כך בדיוק עלינו להירשם אל ביג שוט, בית ספר שמלמד את מקצועות שוק ההון ויכול לתת לנו את כל הכלים הנדרשים לעסוק בתחום.

מה זה שוק ההון? בגדול אפשר להגדיר את השוק במשפט אחד "ביקוש והיצע של מוצרים פיננסים שונים". כשאנחנו הולכים לחנות, אנחנו קונים מוצר על פי הערך שנקבע עבורו, בהתאם לביקוש ולהיצע שלנו, ובהתאם למאפיינים נוספים (עלויות החומר, עלויות הייצור ועוד). במקרה של שוק ההון זה אותו דבר, אך מעט שונה.

בשוק ההון אנחנו לא קונים מוצר פיזי, אלא אנחנו קונים מוצר פיננסי, אגרות חוב, מניות, וכדומה, כאשר הרעיון הוא שאנחנו קונים מוצר שיספק לנו רווח בהווה או בעתיד, תלוי מתי וכיצד אנחנו מוכרים אותו, הוא מהווה עבורנו כלי לרווח או לחסכון. כאמור, כמו כל שוק אחר, הוא פועל על פי ביקוש והיצע. ככל שיש יותר ביקוש המחיר עולה, ככל שההיצע גבוה יותר, המחיר יורד. הצטרפו לדיונים בנושא בקבוצת ביג שוט בפייסבוק https://www.facebook.com/Bigshotisrael.

ההבדל בין שוק ההון לשווקים אחרים נובע מהעובדה שאנחנו יכולים פשוט לרכוש מוצרים פיננסיים שונים ואנחנו יכולים להחזיק אותם או למכור אותם, כאשר הכל מתבצע דרך המחשב או דרך הטלפון (תלוי איך אנחנו בוחרים להתנהל) ואנחנו יכולים להשתלב לא רק בשוק הישראלי אלא גם בשווקים אחרים, בין אם זה השוק האמריקאי או שווקים שונים בעולם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
10 דוגמאות מגניבות של וילונות אמבט
וילונות אמבט – לא רק פונקציונלי "יש שני מקומות בבית שיספרו לכם על הבית ועל בעליו: המטבח והשירותים" כך...
קרא עוד »
דצמ 27, 2021
למה וורלד world 8 זו הבחירה הטבעית של כל הנוסעים לחו"ל?
נסיעות לחו"ל יכולות להיות מאתגרות במובנים רבים, ואחד מהאתגרים קשורים לשאלה איך נשמור על קשר עם האנשים...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
רוצה למשוך תשומת לב – ככה תעשי את זה
ישנן דרכים שונות כיצד למשוך תשומת לב מאנשים, בעבודה, באירועים, במסיבות ובכל מקום אליו מגיעים. אפשר...
קרא עוד »
מרץ 13, 2019