מהי ויזת etias ולמה היא נועדה?

ויזת שנגן או טופס ETIAS זהו למעשה אישור כניסה לכלל מדינות אירופה אשר כלולות באמנת שנגן. הוויזה הזו מיועדת למי שמתכנן להישאר במדינות אלו עד 90 יום במהלך תקופה קלנדרית של 180 יום. יש לציין כי מטרת הביקור לא יכולה להיות לימודים ארוכים, מחיה או עבודה במקום. למעשה מדובר באנשי עסקיםאו תיירים שרוצים לבקר במקום כמו גם אנשם המגיעים לצורך מטרות רפואיות שונות. אלו צריכים להוציא ויזה מהסוג הזה.

כיום, בשנת 2020 כלולה ישראל בין המדינות אשר אזרחיה לא צריכים להוציא וויזות או אישורי כניסה אל המדינות המוגדרות 'שנגן' או אל מדינות באיחוד האירופי.

הדברים הולכים להשתנות

אז נכון שנכון להיום לא זקוקים הישראלים לוויזת שנגן. אך הדבר לא עומד להישאר כך לאורך זמן. בשנת 2023 הדברים הללו עומדים להשתנות. כל מי שאין לו דרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי יהיה עליו להוציא אישור כניסה טרם הגיעו למדינות שנגן.

לאישור הכניסה קוראים – ETIAS. (אם תהיתם מה זה ETIASאלו ראשי תיבות של המילים – European Travel Information and Authorisation System.

מערכת זו פועלת בהתאם למערכת ESTA האמריקאית או eTa הקנדית. למעשה המטרה של המערכת היא לאפשר את הוצאת האישור המקדים במהירות ובמחיר מוזל.

אילו מדינות כלולות באמנת שנגן?

ישנן 26 מדינות אשר אלה כלולות באמנת שנגן ובהן יש צורך באישור מקדים ממערכת ETIAS על מנת שאפשר יהיה להיכנס בתחומן.

המדינות הן – צרפת, אוסטריה, גרמניה, יוון, ספרד, איטליה, פורטוגל, שוויץ, הולנד, בלגיה, סלובקיה, סלובניה, צ'כיה, פינלנד, נורבגיה דנמרק,, שבדיה, פולין, אסטוניה, לטביה, הונגריה, ליטא, לוקסמבורג, איסלנד, מלטה, ליכטנשטיין.

מתי נולדה ויזת שנגן?

בשנת 2016 נולדה ויזה זו על רקע משבר המהגרים וחששות ביטחוניים כמו גם הרצון ללוט על היוצאים והבאים במדינות אירופה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו