דשא טבעי או סינטטי? מה עדיף

הבחירה בין דשא טבעי לסינטטי תלויה בגורמים שונים, ולשתי האפשרויות יש יתרונות וחסרונות. בסופו של דבר, ההחלטה תושפע מההעדפות האישיות שלך, מהתקציב, מהמיקום ומהאופן שבו אתה מתכנן להשתמש בשטח הדשא. 

גורמים שיכולים להשפיע על רכישת דשא?

מראה: דשא טבעי נחשב לרוב למושך יותר מבחינה ויזואלית ומספק מראה שופע ואורגני שאנשים רבים מעדיפים. מצד שני, הדשא הסינטטי עבר כברת דרך מבחינת המראה, ואפשרויות איכותיות יכולות להידמות מאוד לדשא אמיתי.

תחזוקה: דשא טבעי דורש תחזוקה שוטפת, כולל כיסוח, השקיה, דישון ונייכוש עשבים. תחזוקה זו עשויה להיות גוזלת זמן ועשויה לדרוש מאמץ משמעותי. לעומת זאת, דשא סינטטי הוא בעל תחזוקה מועטה יחסית, ודורש ניקוי מדי פעם רק כדי להסיר פסולת וצחצוח מדי פעם כדי לשמור על המראה שלו.

עמידות: דשא סינטטי עמיד יותר ויכול לעמוד בתנועה כבדה ותנאי מזג אוויר קשים מבלי להיות בוצי או להינזק. דשא טבעי רגיש יותר לבלאי, במיוחד באזורים עתירי תנועה.

השפעה על הסביבה: דשא טבעי הוא ידידותי לסביבה שכן הוא סופג פחמן דו חמצני ומשחרר חמצן, תורם באופן חיובי לאיכות האוויר. עם זאת, שמירה על דשא טבעי דורשת לעתים קרובות שימוש במים, חומרי הדברה ודשנים, שיכולות להיות לה השלכות סביבתיות. דשא סינטטי אינו דורש השקיה או שימוש בכימיקלים אלא עשוי מחומרים מבוססי נפט, מה שמעורר חששות סביבתיים.

עלות: בתחילה, לדשא סינטטי עשויה להיות עלות מוקדמת גבוהה יותר, כולל הוצאות התקנה. דשא טבעי, לעומת זאת, דורש עלויות שוטפות לתחזוקה, כגון השקיה, כיסוח ודישון. עם הזמן, העלות של תחזוקת הדשא הטבעי יכולה להצטבר.

אלרגיות ובריאות: יש אנשים שאלרגיים לאבקת דשא, מה שעלול לגרום לאי נוחות בעונת האבקנים. דשא סינטטי מבטל את החשש הזה. עם זאת, דשא סינטטי עלול להיות חם יותר מדשא טבעי באור שמש ישיר, ועלול לגרום לאי נוחות לאלה המשתמשים בו בחום קיצוני.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כך תדעו אם המדביר שהזמנתם יודע לטפל בטרמיטים
אנשים רבים בכל רחבי הארץ סובלים ממתקפה של טרמיטים כאשר מכרסמים את הרהיטים בדירתכם או את כל רכושם...
קרא עוד »
נוב 24, 2019
טיפול בזכויות נפגע לאחר תאונת דרכים
מימוש זכויות לאחר תאונת דרכים מצריכה הגשת תביעה מול חברות הביטוח ולעתים אף התנהלות משפטית מורכבת. אם...
קרא עוד »
מאי 10, 2022
ניווט מבחר בית ספר לנגרות: תובנות מפתיעות
בבואכם לבחור בית ספר לנגרות, ישנם מספר גורמים פחות מוכרים אך חיוניים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023