מהי פשיטת רגל

פשיטת רגל היא תהליך של חיסול נכסיו של אדם על מנת לפרוע את כל חובותיו. פשיטת רגל היא התהליך שבו אדם או עסק מוכרזים שאינם מסוגלים לפרוע את חובותיו. זה קיים כבר אלפי שנים, אבל הפך למונח משפטי רשמי רק בשנת 1800 כאשר החוק האנגלי שונה. מאמר זה נותן לך הבנה בסיסית של פשיטת רגל וכיצד זה עובד.

חוסר יכולת לשלם 

המילה פשיטת רגל נגזרת מהמילה "פושט רגל" שמשמעותה להיות ללא כספים או ללא כסף. במקרה זה, חברה אינה מסוגלת לשלם את חובותיה. כאשר חברה פושטת רגל, היא תפסיק לפעול ועלולה לחסל את נכסיה.

חדלות פירעון ופשיטת רגל

חברה שפושטת רגל יכולה להיקרא גם חברה חדלת פירעון. זה כאשר החברה אינה יכולה לעמוד בהתחייבויות החוב שלה ואין לה מקור הכנסה או נכסים אחרים שבאמצעותם היא יכולה לפרוע את החוב. חברה שהגישה בקשה לפשיטת רגל, אך טרם הוכרזה רשמית כחודלת פירעון, נקראת "עסק חי". קבלו מידע באתר של עורך דין הסדרי נושים.

מחיקת חובות

פשיטת רגל היא תהליך בו מתבטלים חובות של אדם או חברה. מותר לאדם או לחברה להתחיל מחדש עם לוח חדש. זה לא דומה לחדלות פירעון, שהיא חוסר היכולת לשלם חובות. פשיטת רגל יכולה להיות מוגשת על ידי יחידים או חברות. יחידים מגישים בקשה לפשיטת רגל כאשר אינם יכולים להחזיר את חובותיהם ואין להם אפשרות אחרת. חברות מגישות בקשה לפשיטת רגל כאשר הן אינן מסוגלות להחזיר את הלוואותיהן ואין להן אפשרות אחרת.

אנשים רבים רואים בפשיטת רגל מעשה של ייאוש, אך יש יתרונות רבים להגשת בקשה לכך – במיוחד אם לאדם יש נכסים שניתן למכור אותם כדי לשלם חובות, כגון רכוש או השקעות, צרו קשר עם עורך דין ברדוגו שלומי לייעוץ בנושא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגן אצבעות – ככה תמנעו מתביעות בעסק שלכם
ילדים ומבוגרים רבים מניחים את ידיהם על המשקוף וכך קיים חשש שהדלת עלולה להיטרק עליהם. כאשר מדובר...
קרא עוד »
ינו 21, 2020
טיפול אישי בחרדה ודיכאון
אין ספק כי כל אדם נמצא עם עצמו והוא צריך לשאול את עצמו כל יום איך הוא יהיה מאושר ושמח. אושר הוא הדבר...
קרא עוד »
יונ 30, 2019
הדפסה על כובעים – כל היתרונות
כובעים תמיד היו יותר מסתם אביזר אופנה. הם הרחבה של האישיות של האדם, אמצעי לביטוי עצמי, וקנבס...
קרא עוד »
יונ 06, 2023