מהי פשיטת רגל

פשיטת רגל היא תהליך של חיסול נכסיו של אדם על מנת לפרוע את כל חובותיו. פשיטת רגל היא התהליך שבו אדם או עסק מוכרזים שאינם מסוגלים לפרוע את חובותיו. זה קיים כבר אלפי שנים, אבל הפך למונח משפטי רשמי רק בשנת 1800 כאשר החוק האנגלי שונה. מאמר זה נותן לך הבנה בסיסית של פשיטת רגל וכיצד זה עובד.

חוסר יכולת לשלם 

המילה פשיטת רגל נגזרת מהמילה "פושט רגל" שמשמעותה להיות ללא כספים או ללא כסף. במקרה זה, חברה אינה מסוגלת לשלם את חובותיה. כאשר חברה פושטת רגל, היא תפסיק לפעול ועלולה לחסל את נכסיה.

חדלות פירעון ופשיטת רגל

חברה שפושטת רגל יכולה להיקרא גם חברה חדלת פירעון. זה כאשר החברה אינה יכולה לעמוד בהתחייבויות החוב שלה ואין לה מקור הכנסה או נכסים אחרים שבאמצעותם היא יכולה לפרוע את החוב. חברה שהגישה בקשה לפשיטת רגל, אך טרם הוכרזה רשמית כחודלת פירעון, נקראת "עסק חי". קבלו מידע באתר של עורך דין הסדרי נושים.

מחיקת חובות

פשיטת רגל היא תהליך בו מתבטלים חובות של אדם או חברה. מותר לאדם או לחברה להתחיל מחדש עם לוח חדש. זה לא דומה לחדלות פירעון, שהיא חוסר היכולת לשלם חובות. פשיטת רגל יכולה להיות מוגשת על ידי יחידים או חברות. יחידים מגישים בקשה לפשיטת רגל כאשר אינם יכולים להחזיר את חובותיהם ואין להם אפשרות אחרת. חברות מגישות בקשה לפשיטת רגל כאשר הן אינן מסוגלות להחזיר את הלוואותיהן ואין להן אפשרות אחרת.

אנשים רבים רואים בפשיטת רגל מעשה של ייאוש, אך יש יתרונות רבים להגשת בקשה לכך – במיוחד אם לאדם יש נכסים שניתן למכור אותם כדי לשלם חובות, כגון רכוש או השקעות, צרו קשר עם עורך דין ברדוגו שלומי לייעוץ בנושא.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חוויות קצת אחרות: סדנת בצק סוכר
תכניות הריאליטי שמככבות בזמן האחרון בטלוויזיה, מוכיחות לנו כי תחום האוכל והבישול הפך להיות טרנד נפוץ...
קרא עוד »
מרץ 05, 2019
סוגי בשרים – מה הישראלים אוהבים לאכול?
סוגי הבשרים הנפוצים ביותר בישראל הם בשר עוף ובשר בקר. יש גם כאלה שיחשיבו דגים בתור סוג של בשר. בכל...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
השכרת חופות – מי כמה ולמה – כל מה שצריך להכיר
טקס החופה הוא השלב העיקרי בכל אירוע חתונה של בני זוג יהודים; בין אם מדובר בחתונה חילונית ובין אם זו...
קרא עוד »
ינו 11, 2022