איך מבדילים בין פרעושים לפשפשים

איך מבדילים בין פרעושים לפשפשים

תחילת עונת האביב היא העונה האהובה ביותר על אנשים רבים, מכיוון שזה הזמן בו מזג האוויר מתחיל להתחמם יותר לעומת החורף שהיה, והרבה יותר נעים להסתובב ולטייל בחוץ ללא חשש מגשמים וקור לא צפוי שמאלץ אותנו להיות סגורים בבתים. אך כמו שמזג האוויר החמים גורם לנו לצאת החוצה, כך גם בנוגע לחרקים ומזיקים שונים שמחכים לעונה החמה כדי לצאת מהמסתור.

בין המזיקים המטרידים שבני אדם ובעלי חיים סובלים מהם במיוחד בעונה זו, אלו הם הפרעושים והפשפשים. מכיוון ששניהם מזיקים קטנים בגודל כמעט מיקרוסקופי, קשה לעיתים להבחין ביניהם. לרוב בני אדם סובלים מעקיצות של פשפשים, ואילו בעלי חיים מעקיצות של פרעושים. פשפשים נמצאו מזיקים לבעלי חיים דווקא מכיוון שיש להם דם חם יותר מבני האדם ובעזרת הפרווה הסמיכה של בעלי החיים הם יכולים להסתר ולחיות עליהם במשך זמן רב. לעומת זאת, פשפשים מצויים בעיקר באזורים בעלי לחות גבוהה, כמו ספות או מזרונים עשויים בד. כך שאם הנכם מוצאים עצמכם מתגרדים לאחר שינה על המיטה, מומלץ להזמין הדברת פשפש המיטה כדי להיפטר מהמטרד הלא נעים.

האם העלות של מדביר היא גבוהה?

במקרים בהם עולה אצלכם החשד כי קיימים בביתכם פרעושים או פשפשים, מומלץ לפנות בהקדם אל מדביר מקצועי שיגיע להיפטר מהמטרד הלא נעים לכם ולחיית המחמד שלכם. כדי שתוכלו לדעת האם חיית המחמד סובלת מפרעושים, מומלץ לבדוק האם היא נוהגת להתגרד בתדירות גבוהה במיוחד לעומת פעמים אחרות, ואם ניתן להבחין על הגוף שלה בעקיצות או אפילו בפרעושים עצמם שקופצים ממקום למקום לאורך הפרווה שלה. כדאי לדעת כי העלות של הדברת פרעושים או הדברת פשפשים תלויה במספר פרמטרים כמו גודל הבית, מספר החדרים שיש בשטח הבית, האם יש צורך להדביר גם את החלק החיצוני של הבית ובנוסף גם היקף המזיקים השוכנים בבית, ועוד מספר גורמים שחברת ההדברה תרצה לדעת כדי לאבחן את הבעיה.

האם כל אחד יכול להיות מדביר?

עליכם להבין כי כיום לא כל אחד יכול להיות מדביר וזאת עקב העובדה כי הדבר דורש מקצועיות גבוהה שיש למעטים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי מדביר חייב רישיון של המשרד לאיכות הסביבה וכך תדעו כי הוא אכן מקצועי וברמה גבוהה וזהו משהו שאתם חייבים לשים לב אליו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תלת אופן לתינוקות, מאיזה גיל כדאי
הילדים שלנו הם יצורים אינדווידואלים שכל אחד מהם צריך מענה מעט אחר. לכן השאלה מאיזה גיל בדיוק נכון לתת...
קרא עוד »
פבר 28, 2022
נעלי הוקה – כל מה שחשוב לדעת
נעלי הוקה הפכו לופולאריות במיוחד בקרב רצים רבים בכל רחבי העולם. מדובר על חברה צרפתית חדשה יחסית, אשר...
קרא עוד »
ינו 26, 2019
איפה עובר הגבול בין הטרדה להתחלה עם נשים
לכל אחד מאתנו יש אמא ואפילו אחות שאנו מאוד אוהבים ומכבדים. לכן חשבו על כך שקרובת המשפחה שלכם מוטרדת...
קרא עוד »
ינו 21, 2019