איך מבדילים בין פרעושים לפשפשים

איך מבדילים בין פרעושים לפשפשים

תחילת עונת האביב היא העונה האהובה ביותר על אנשים רבים, מכיוון שזה הזמן בו מזג האוויר מתחיל להתחמם יותר לעומת החורף שהיה, והרבה יותר נעים להסתובב ולטייל בחוץ ללא חשש מגשמים וקור לא צפוי שמאלץ אותנו להיות סגורים בבתים. אך כמו שמזג האוויר החמים גורם לנו לצאת החוצה, כך גם בנוגע לחרקים ומזיקים שונים שמחכים לעונה החמה כדי לצאת מהמסתור.

בין המזיקים המטרידים שבני אדם ובעלי חיים סובלים מהם במיוחד בעונה זו, אלו הם הפרעושים והפשפשים. מכיוון ששניהם מזיקים קטנים בגודל כמעט מיקרוסקופי, קשה לעיתים להבחין ביניהם. לרוב בני אדם סובלים מעקיצות של פשפשים, ואילו בעלי חיים מעקיצות של פרעושים. פשפשים נמצאו מזיקים לבעלי חיים דווקא מכיוון שיש להם דם חם יותר מבני האדם ובעזרת הפרווה הסמיכה של בעלי החיים הם יכולים להסתר ולחיות עליהם במשך זמן רב. לעומת זאת, פשפשים מצויים בעיקר באזורים בעלי לחות גבוהה, כמו ספות או מזרונים עשויים בד. כך שאם הנכם מוצאים עצמכם מתגרדים לאחר שינה על המיטה, מומלץ להזמין הדברת פשפש המיטה כדי להיפטר מהמטרד הלא נעים.

האם העלות של מדביר היא גבוהה?

במקרים בהם עולה אצלכם החשד כי קיימים בביתכם פרעושים או פשפשים, מומלץ לפנות בהקדם אל מדביר מקצועי שיגיע להיפטר מהמטרד הלא נעים לכם ולחיית המחמד שלכם. כדי שתוכלו לדעת האם חיית המחמד סובלת מפרעושים, מומלץ לבדוק האם היא נוהגת להתגרד בתדירות גבוהה במיוחד לעומת פעמים אחרות, ואם ניתן להבחין על הגוף שלה בעקיצות או אפילו בפרעושים עצמם שקופצים ממקום למקום לאורך הפרווה שלה. כדאי לדעת כי העלות של הדברת פרעושים או הדברת פשפשים תלויה במספר פרמטרים כמו גודל הבית, מספר החדרים שיש בשטח הבית, האם יש צורך להדביר גם את החלק החיצוני של הבית ובנוסף גם היקף המזיקים השוכנים בבית, ועוד מספר גורמים שחברת ההדברה תרצה לדעת כדי לאבחן את הבעיה.

האם כל אחד יכול להיות מדביר?

עליכם להבין כי כיום לא כל אחד יכול להיות מדביר וזאת עקב העובדה כי הדבר דורש מקצועיות גבוהה שיש למעטים. על רקע זה אנו חייבים לציין כי מדביר חייב רישיון של המשרד לאיכות הסביבה וכך תדעו כי הוא אכן מקצועי וברמה גבוהה וזהו משהו שאתם חייבים לשים לב אליו.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוזל לסיגריה – אלה טעמים מחכים לנו ב 2020
לפני מספר רב של שנים אנשים כלל לא ידעו כי העישון מזיק לבריאות. אך בשנים האחרונות בעקבות התפתחות כל...
קרא עוד »
נוב 17, 2019
קניות בזול
מי לא רוצה לקנות בזול? מי נהנה לשלם ביוקר על מוצרים שונים אשר אותם אפשר לרכוש גם בזול? האמת היא שגם...
קרא עוד »
נוב 13, 2019
אטרקציות לאירועי חברה באתר איתמר שחקנים
אם תחפשו אחר אטרקציות לאירועי חברה באתר איתמר שחקנים תוכלו לראות כי ההיצע שמספקת החברה הוא עצום...
קרא עוד »
יול 25, 2021