כל מה שרציתם לדעת על תוכים

תוכים שייכים למשפחת העופות כאשר אלו מתחלקים לכמה מאות מינים שניתן למצוא ברוב היבשות. מכיוון שהתוכים מתאפיינים במראה מרהיב ומגוון ובנוסף גם בתוכים שמסוגלים לחכות דיבור אדם, התוכים הפכו לחיית מחמד פופולרית מאוד בקרב חובבי חיות רבים.

מאפיינים פיזיים של התוכים

התוכים מותאמים לחיים באזורים מיוערים מבחינת גופם והתזונה לה הם זקוקים. הכנפיים של התוכים מעוגלות, הם מתאפיינים בצוואר קצר ומקורם הקצר והחזק מסייע להם באכילת זרעים וקילוף פירות. רגליהם של התוכים מורכבות מארבע אצבעות, שתיים קדמיות ושתיים אחוריות והם מסוגלים לאחוז בעזרתן מזון וענפים בצורה טובה גם בזכות הטפרים שבאצבעותיהם.

> יש לכם תוכי וגם כלב? קראו על חיסון תולעת הפארק לכלבים

על כושר החיקוי של התוכים

ככלל, כל התוכים הינם בעלי כושר חיקוי והפקת קולות שונים בעזרת תיבת תהודה. ייתכן ועובדה זו מפתיעה אתכם מכיוון שסוגים רבים של תוכים אינם מוכשרים לחיקוי כאשר הג'אקו הינו התוכי בעל כושר החיקוי הרחב ביותר. מחקרים אחרונים שבדקו את כושר החיקוי של התוכים גילו שהתוכים אינם מסוגלים רק לחקות קולות אלא גם לעשות בהם שימוש מתאים וכך למעשה יכולים התוכים להשמיע את המילה אותה למדו להשמיע לצורך בקשת אוכל, גירוד ועוד.

גידול תוכים

תוכים אינם תמיד מתרגלים בקלות לשינויים. מסיבה זו מומלץ להכין את בית הגידול של התוכי מראש ובצורה מוקפדת על מנת למנוע מצב שבו התוכי יצטרך להתרגל מחדש לסביבה. מסיבה זו יש גם לקבוע את מיקומו הסופי של התוכי מראש ולהשתדל למנוע מצבים שבו מזיזים את הכלוב של התוכי לחדר אחר. מומלץ שמיקומו של התוכי יהיה מרכזי בבית על מנת שהתוכי יוכל להרגיש שייך וחלק מלהקה.

טיפול בתוכים

כאשר מדובר בטיפול וטרינרי לתוכים, הרי שמומלץ לפנות אל בית חולים וטרינרי אשדוד שם תמצאו וטרינר שמומחה לבעלי כנף. מכיוון שישנם מינים רבים של תוכים המשמשים כחיות מחמד, מומלץ לוודא עם הוטרינר מראש שאכן הוא מבין בסוג התוכי הספציפי שבבעלותכם. כמו כן כדאי להגיע אל הוטרינר עוד ברגעים הראשונים של התוכי בבית על מנת לבדוק את בריאותו ולברר על הטיפולים הנדרשים ולהבין כל כמה זמן יש צורך בבדיקות.

קראו גם: איך תכירו בין החתול החדש לחתול הותיק בבית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טיפולי פנים

טיפולי פנים

כל אחת צריכה מידי פעם להגיע לטיפול פנים מפנק אצל קוסמטיקאית מוסמכת. ישנן נשים שמקפידות על שגרת טיפוח הכוללת הסרת איפור ומריחה של קרם פנים

קרא עוד»
קונים אופניים מיד שנייה

סיורים בנווה צדק באווירה אחרת

השכונה היהודית הראשונה שהקומה מחוץ לחומות יפו מוכרת בשם נווה צדק. השכונה הוקמה במטרה להרחיב את גבולות היישוב היהודי, ולאפשר לכל העולים ולאוכלוסייה המקומית להתגורר

קרא עוד»