כל מה שרציתם לדעת על תוכים

תוכים שייכים למשפחת העופות כאשר אלו מתחלקים לכמה מאות מינים שניתן למצוא ברוב היבשות. מכיוון שהתוכים מתאפיינים במראה מרהיב ומגוון ובנוסף גם בתוכים שמסוגלים לחכות דיבור אדם, התוכים הפכו לחיית מחמד פופולרית מאוד בקרב חובבי חיות רבים.

מאפיינים פיזיים של התוכים

התוכים מותאמים לחיים באזורים מיוערים מבחינת גופם והתזונה לה הם זקוקים. הכנפיים של התוכים מעוגלות, הם מתאפיינים בצוואר קצר ומקורם הקצר והחזק מסייע להם באכילת זרעים וקילוף פירות. רגליהם של התוכים מורכבות מארבע אצבעות, שתיים קדמיות ושתיים אחוריות והם מסוגלים לאחוז בעזרתן מזון וענפים בצורה טובה גם בזכות הטפרים שבאצבעותיהם.

> יש לכם תוכי וגם כלב? קראו על חיסון תולעת הפארק לכלבים

על כושר החיקוי של התוכים

ככלל, כל התוכים הינם בעלי כושר חיקוי והפקת קולות שונים בעזרת תיבת תהודה. ייתכן ועובדה זו מפתיעה אתכם מכיוון שסוגים רבים של תוכים אינם מוכשרים לחיקוי כאשר הג'אקו הינו התוכי בעל כושר החיקוי הרחב ביותר. מחקרים אחרונים שבדקו את כושר החיקוי של התוכים גילו שהתוכים אינם מסוגלים רק לחקות קולות אלא גם לעשות בהם שימוש מתאים וכך למעשה יכולים התוכים להשמיע את המילה אותה למדו להשמיע לצורך בקשת אוכל, גירוד ועוד.

גידול תוכים

תוכים אינם תמיד מתרגלים בקלות לשינויים. מסיבה זו מומלץ להכין את בית הגידול של התוכי מראש ובצורה מוקפדת על מנת למנוע מצב שבו התוכי יצטרך להתרגל מחדש לסביבה. מסיבה זו יש גם לקבוע את מיקומו הסופי של התוכי מראש ולהשתדל למנוע מצבים שבו מזיזים את הכלוב של התוכי לחדר אחר. מומלץ שמיקומו של התוכי יהיה מרכזי בבית על מנת שהתוכי יוכל להרגיש שייך וחלק מלהקה.

טיפול בתוכים

כאשר מדובר בטיפול וטרינרי לתוכים, הרי שמומלץ לפנות אל בית חולים וטרינרי אשדוד שם תמצאו וטרינר שמומחה לבעלי כנף. מכיוון שישנם מינים רבים של תוכים המשמשים כחיות מחמד, מומלץ לוודא עם הוטרינר מראש שאכן הוא מבין בסוג התוכי הספציפי שבבעלותכם. כמו כן כדאי להגיע אל הוטרינר עוד ברגעים הראשונים של התוכי בבית על מנת לבדוק את בריאותו ולברר על הטיפולים הנדרשים ולהבין כל כמה זמן יש צורך בבדיקות.

קראו גם: איך תכירו בין החתול החדש לחתול הותיק בבית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

חשיבותם של מתקנים לגני שעשועים

מתקני שעשועים הם חלק מרכזי בבריאותם וברווחתם הכללית של הילדים. הם מספקים לילדים הזדמנויות לחקור, לשחק, ללמוד ולגדול. מתקני שעשועים הופכים פופולריים יותר מכיוון שהם

קרא עוד»

סקירת קורסי פייתון מומלצים

Python היא שפת תכנות פופולרית המסייעת למפתחים ליצור מגוון רחב של יישומים, מתוכנות שולחניות ועד מוצרים מבוססי אינטרנט. עם השימוש הגובר ב-Python עבור יישומים שונים,

קרא עוד»

טבעת עם חריטה, תמיד מתנה יפה

טבעת עם חריטה היא טרנד פופולרי בקרב בני דור המילניום. המגמה הולכת וגוברת בשנים האחרונות וצפויה להימשך. טבעת עם חריטה היא דרך מושלמת להתאים אישית

קרא עוד»