הריון: 5 דרכים לוודא את טיב הרופא

אחד הרגעים המשמחים ביותר בחייו של התא המשפחתי הוא הרגע בו מבינים שהאישה בהריון. מיד מתחילה ההתרגשות: מפסיקים לעשן, בלי אלכוהול, מתרגשים לקראת הזמן שבו מספרים לשאר בני המשפחה, בקיצור: אושר גדול! תשעת החודשים הבאים יהיו מלווים בחרדה מתמדת לבריאות העובר, ולכן חשוב מאוד לדעת שהרופא המטפל בכן מקצועי במיוחד. אספנו עבורכן חמישה טיפים שיעזרו לכן לוודא שאתן בידיים טובות.

 

  1. רופא קשוב ומגיב לתלונות

זה נשמע מובן מאליו, ורוב הרופאים אכן קשובים. אך לפעמים אנו נתקלים ברופא שלא מעניק את המענה הראוי. למעשה, אחד הביטויים הראשונים ברשלנות רפואית בהריון הוא רופא שאינו עורך את הבדיקה בהתאם לתלונת המטופלת, לא מאבחן את הסיבה, או עורך בדיקות שהתכוון לבדוק מבלי להתייחס לתלונה החדשה. במקרה זה התעקשי על בדיקת התסמינים שעליהם את מתלוננת, או בקשי חוות דעת שנייה. באם קופת החולים שלך מאפשרת, במצב שבו אינך מרגישה בנוח עם הרופא המטפל – החליפי לרופא אחר במסגרת הביטוח הרפואי שלך.

 

  1. ניהול מעקב תקין

תקופת ההריון היא תקופה מרגשת, אך גם כאמור, עתירת לחצים. הדבר נכון שבעתיים אם מדובר בהריון ראשון שבו האם אינה רגילה לתחושות שמרגישים כשיש יצור נוסף בתוך הגוף. גם ההריון התקין ביותר כולל מעקב תקופתי אצל רופא הנשים. במהלך המעקב עורכים בדיקות מקיפות כדי לזהות האם העובר במצוקה וכדי לשלול מצבים המסכנים את ההריון. ניהול מעקב תקין חוסך את הצורך בלשאול שוב ושוב את אותן השאלות, ובמקרה של סימנים חריגים ידעו מתי הם התחילו. על הרופא לקבוע פגישות מעקב קבועות ולבדוק בכל בדיקה את מצבו של העובר.

 

  1. התייחסות למחלות גנטיות

רופא הנשים חייב להתייחס לאפשרויות של מחלות גנטיות בשני צדי המשפחה. אם את בהריון ויודעת שבמשפחתך או במשפחתו של בן זוגך (או כל אדם אחר במסגרת הורות משותפת) קיימת מחלה גנטית, עלייך להודיע זאת לרופא שלך כבר בפעם הראשונה. על הרופא, מצדו, להפנות אותך לבדיקות גנטיות מקיפות. במקרה שעדיין לא נכנסת להריון ואתם מתכננים אחד כזה, מומלץ לפנות לייעוץ גנטי טרם הכניסה להריון. על הרופא להתייחס בכובד ראש להצהרות בני הזוג ולערוך את כל הבדיקות כדי לשלול מצב של מחלות גנטיות.

 

  1. קבלי המלצות

יש לך חברות שכבר היו בהריון ויש להן רופא נשים מומלץ? שאלי אותן עליו. הגעת לרופא ואין לך מידע עליו? חפשי את המידע ברשת, נסי להגיע לנשים שטופלו על ידו, ובקשי המלצות. כך תדעי שמדובר ברופא מנוסה ומומלץ.

 

  1. הרגשה נוחה ונעימה

בפגישה הראשונה עם הרופא בדקי עם עצמך – האם את מרגישה בנוח עם הרופא המטפל? האם הוא משרה אווירה נעימה ורגועה? אל תתביישי לשאול שאלות, גם אם יש שאלות שנראות לך קטנוניות ופעוטות. רופא טוב ומקצועי יבין את מצבך ויהיה סבלני מספיק כדי לתת לך את כל המידע ולענות על כל שאלותייך.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

שידת כוורת עם או בלי גלגלים

שידת כוורת עם או בלי גלגלים

היום רוב האנשים נוטים להשקיע לא מעט מחשבה בעיצוב הבית שלהם. הדבר מתבטא בכל אספקט אפשרי, החל מתכנון מוקפד של צבע הקירות ועד לרמת עיצוב

קרא עוד»
מוצרי סי בי די חוקי או לא?

מוצרי סי בי די חוקי או לא?

אחד המוצרים המדוברים בשנים האחרונות, לא רק במדורים הפליליים כפי שהיינו רגילים בעבר אלא גם במדורי הכלכלה השונים, הוא גראס. אותו חומר שאנשים נוהגים לרכוש

קרא עוד»
גני אירועים בבנימינה

גני אירועים בבנימינה

חוגגים בר מצווה בקרוב? אירוע עסקי? אולי חתונה? אתם בוודאי עסוקים עד למעלה ראש בתכנון האירוע לפרטי פרטיו. ועליכם לקבל החלטות בזו אחר זו כדי

קרא עוד»