מה חשוב לדעת כשמעצבים את תאורת הבית

על אף שבעבר כאשר היו עוסקים בעיצוב בית, לא שמו דגש על התאורה הרלוונטית לבית ובחרו בתאורה פשוטה עבור כל חללי הבית, הרי שכיום כמעט כל אדם מבין את החשיבות שיש לתאורה ביתית. תאורה ביתית היא הרבה מעבר למשהו שתפקידו להאיר גרידא. לתאורה הביתית יש תפקיד חשוב ביצירת האווירה שבכל חדר בבית ובהוספת יופי וחן לבית כולו. בטרם תבחרו תאורה לביתכם, כדאי שתתוודעו אל סוגי תאורה שונים שניתן למצוא כיום ואיזה סוג תאורה מתאים לכל חדר בבית.

עיצוב תאורה בבית- כיצד

כאמור, כאשר מדובר על עיצוב תאורה לבית, כדאי שלא להקל בכך ראש ולבחור את התאורה המתאימה ביותר לכל חדר בבית. הדבר הראשון שיש לשים עליו דגש בטרם בוחרים תאורה לחדרים השונים בבית הוא סוגי גופי התאורה הרלוונטיים לכל חדר. יש לבחור את גופי התאורה בהתאם לאופי החדר ובהתאם לסגנון העיצוב שלה. ניתן למצוא כיום גופי תאורה יוקרתית לבית, גופי תאורה בסגנון כפרי, גופי תאורה בסגנון מודרני, גופי תאורה צבעוניים ועוד. כמו כן, ניתן למצוא כיום גופי תאורה עומדים, גופי תאורה שוקעים בקיר או גופי תאורה שניתן לתלות. מכלל גופי התאורה המוצעים, יש לדייק בבחירת גוף התאורה הרלוונטי לכל חדר וחדר בבית. בשלב השני יש לבחור את הנורות המתאימות עבור גופי התאורה.

כיצד בוחרים נורות עבור תאורה ביתית

כאשר מדובר על נורות עבור עיצוב תאורה ביתית כמו מנורה עומדת, חשוב לבחור אותן ראשית כל בהתאם לפונקציונאליות שלהן ולאיכות התאורה שלהן. שנית, יש לבחור נורות בצבע לבן או צהוב בהתאם לחדר שבו הן אמורות להאיר. כמו כן, יש לבחור נורות בעוצמה כזו או אחרת בהתאם לעוצמת התאורה הנדרשת בחדר. מעבר לכך, יש לשים דגש על הפן החסכוני של הנורות. נורות לד כיום מהוות את הנורות הטובות ביותר עבור תאורה ביתית בתהליך עיצוב הבית. ניתן למצוא מגוון נורות לד חסכוניות, בעלות צריכת אנרגיה נמוכה ובעלות יכולת הארה משמעותית, שניתן לשלב בתאורה הביתית. יש לשים לב שבוחרים נורות לד התואמות לגוף התאורה הנבחר

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו