היתרון במעצור חניה וסקירה על סוגי מעצורי חניה

סוגי מעצורי חניה

מי שמחנה את מכוניתו במקום קבוע, ליד הבית או בתוך חניון, במקום העבודה ובשאר חניות מוסדרות – אינו תמיד מודע לכך שמה ששומר על בטיחות המכונית ועל בטיחות באופן כללי הם מחסומי חניה או שומר חניה מתקפל המותקנים על הכביש ובאזורי החנייה המסודרים.

מעצורים אלה נודעו כדי למנוע כניסת רכבים בכיוון הנגדי, תוך שהם מקנים את היכולת להסדיר את החנייה ולחסום מכוניות למען בטחון הנוסעים, הנהגים והציבור.

כיום ישנם מחסומים מסוגים שונים בעוד שישנם מעצורי גומי, פסי בלימה ושאר מוצרי בטיחות חשובים שיש לשים אליהם לב.

אז אילו סוגי מעצורי חנייה ישנם?

אתרי חברות מקצועיות כמו אתר שרפים מספקים סוגים שונים של מעצורים, החל ממעצור גלגל גומי באורך 50 סנטימטרים, עד למעצורים באורכים של 1.80 מטרים.  בין הפריטים ניתן למצוא:

מעצור גומי – מדובר מעצור גלגל גומי הנועד לשימוש בין  להסדרת חניה או כמפריד בין נתיבים,. המעצור מותאם לשימוש כל סוגי הרכבים. כדי לעצור כלי רכב, יש להשתמש בשני מחסומים באורך 50 סנטימטר למען קבלת בטיחות במקום החנייה.

מחסום דוקרנים – כדי למנוע כניסה של רכבים מכיוון נגדי, יש להשתמש במחסומי דוקרנים עשויים מפלדה מגוולנות. המחסומים משמשים להסדרי חנייה, תוך שיש לאחר ההתקנה הפשוטה (באמצעות 7 חורים לקיבוע ברצפה), לשים לב כי אתם מוסיפים שלט המזהיר אודות המחסום.

מעצור גלגל – עוד ניתן למצוא פסי בלימה עשויי גומי הידועים גם כמחסומי גלגל. שמחסומים אלה מונעים כניסת רכבים לתוך המדרכה וחופש פעולה בעת החנייה. מעצור גלגל מותיר מעבר הולכי רגל בבטיחות.

מעצור לרכב באורך 1.8 מטרים – סוג נוסף של מחסומים המתאים לרכבים גדולים ומונע התנגשויות.

היתרון במעצור חנייה

מלבד הסיבות אותן הזכרנו, חשוב לדעת כי מעצורי כאלה מאפשרים בלימת מכוניות וקבלת מקסימום בטיחות בעת החניית הרכב. באמצעות שימוש במעצור מתאים, ניתן לדעת מתי מגיעים אל קצה החנייה ומכאן לעצור בזמן ולשמור על כללי הבטיחות. לכן חשוב כבר עכשיו לדאוג למחסומים ומעצורים בחניה שלכם.

קראו גם 6 מקומות מומלצים בארץ לטרקטורונים

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שווקים כמו שלא הכרתם
אם תמיד רציתם להגיע אל מקום תוסס שיש בו הכול, אם סיפורים היסטוריים מעניינים אתכם ואוכל טוב הם חלק...
קרא עוד »
דצמ 12, 2019
אקרובטיקה אווירית – מה לומדים?
כחלק מקורס אקרובטיקה אווירית לומדים לרקוד, להתגלגל וללכת באוויר, על גבי טיסו. אם תמיד רציתם לשפר את...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021
שכפץ
כלי נשק, הם אחד האיומים המסוכנים ביותר שעמם מתמודדים אנשי אכיפת החוק בארץ ובחו"ל כיום. השכפץ, בא לשמור...
קרא עוד »
אפר 29, 2022