היתרון במעצור חניה וסקירה על סוגי מעצורי חניה

מי שמחנה את מכוניתו במקום קבוע, ליד הבית או בתוך חניון, במקום העבודה ובשאר חניות מוסדרות – אינו תמיד מודע לכך שמה ששומר על בטיחות המכונית ועל בטיחות באופן כללי הם מחסומי חניה או שומר חניה מתקפל המותקנים על הכביש ובאזורי החנייה המסודרים.

מעצורים אלה נודעו כדי למנוע כניסת רכבים בכיוון הנגדי, תוך שהם מקנים את היכולת להסדיר את החנייה ולחסום מכוניות למען בטחון הנוסעים, הנהגים והציבור.

כיום ישנם מחסומים מסוגים שונים בעוד שישנם מעצורי גומי, פסי בלימה ושאר מוצרי בטיחות חשובים שיש לשים אליהם לב.

אז אילו סוגי מעצורי חנייה ישנם?

אתרי חברות מקצועיות כמו אתר שרפים מספקים סוגים שונים של מעצורים, החל ממעצור גלגל גומי באורך 50 סנטימטרים, עד למעצורים באורכים של 1.80 מטרים.  בין הפריטים ניתן למצוא:

מעצור גומי – מדובר מעצור גלגל גומי הנועד לשימוש בין  להסדרת חניה או כמפריד בין נתיבים,. המעצור מותאם לשימוש כל סוגי הרכבים. כדי לעצור כלי רכב, יש להשתמש בשני מחסומים באורך 50 סנטימטר למען קבלת בטיחות במקום החנייה.

מחסום דוקרנים – כדי למנוע כניסה של רכבים מכיוון נגדי, יש להשתמש במחסומי דוקרנים עשויים מפלדה מגוולנות. המחסומים משמשים להסדרי חנייה, תוך שיש לאחר ההתקנה הפשוטה (באמצעות 7 חורים לקיבוע ברצפה), לשים לב כי אתם מוסיפים שלט המזהיר אודות המחסום.

מעצור גלגל – עוד ניתן למצוא פסי בלימה עשויי גומי הידועים גם כמחסומי גלגל. שמחסומים אלה מונעים כניסת רכבים לתוך המדרכה וחופש פעולה בעת החנייה. מעצור גלגל מותיר מעבר הולכי רגל בבטיחות.

מעצור לרכב באורך 1.8 מטרים – סוג נוסף של מחסומים המתאים לרכבים גדולים ומונע התנגשויות.

היתרון במעצור חנייה

מלבד הסיבות אותן הזכרנו, חשוב לדעת כי מעצורי כאלה מאפשרים בלימת מכוניות וקבלת מקסימום בטיחות בעת החניית הרכב. באמצעות שימוש במעצור מתאים, ניתן לדעת מתי מגיעים אל קצה החנייה ומכאן לעצור בזמן ולשמור על כללי הבטיחות. לכן חשוב כבר עכשיו לדאוג למחסומים ומעצורים בחניה שלכם.

קראו גם 6 מקומות מומלצים בארץ לטרקטורונים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

טיפולי פנים

טיפולי פנים

כל אחת צריכה מידי פעם להגיע לטיפול פנים מפנק אצל קוסמטיקאית מוסמכת. ישנן נשים שמקפידות על שגרת טיפוח הכוללת הסרת איפור ומריחה של קרם פנים

קרא עוד»
קונים אופניים מיד שנייה

סיורים בנווה צדק באווירה אחרת

השכונה היהודית הראשונה שהקומה מחוץ לחומות יפו מוכרת בשם נווה צדק. השכונה הוקמה במטרה להרחיב את גבולות היישוב היהודי, ולאפשר לכל העולים ולאוכלוסייה המקומית להתגורר

קרא עוד»