טכניקות הדפסה פופולריות – הדפסה על חולצות

ישנן מגוון שיטות להדפסה על חולצות, חלקן יקרות יותר וחלקן פחות, חלקן מחזיקות מעמד לאורך יותר זמן ולהיפך. לפניכם סקירה של מגוון טכניקות ההדפסה הפופולריות על חולצות שעשויות להתאים גם לפריטים נוספים.

הדפסת פלוק\פלקס

מדובר בשיטת הדפסה איכותית מאוד שנחשבת לאחת שלא דוהה, נסדקת או מתקלפת לאורך זמן כאשר הצבעים שבהדפס נשארים ברורים לטווח זמן ארוך. בשיטת הדפסה זו עושים שימוש בכמה סוגי חומרים שונים, פלוק (חומר קטיפתי שההדפס בולט מעל הבד), פלקס (חומר שיוצר מראה שטוח, תחושה חלקה ומראה בוהק) וסוגי חומרים נוספים כמו חומרים זוהרים ועוד. בשיטת ההדפסה הזו ניתן להשתמש בגרפיקה עם צבעים מופרדים בלבד.

הדפסה דיגיטלית

שיטת ההדפסה הדיגיטלית מאפשרת לנו למעשה להדפיס כל עיצוב ואין כל הגבלה על מספר הצבעים או המורכבות של העיצוב כאשר יש הבדל בשימוש בשיטה לצורך הדפסה על חולצות בהירות או כהות. הדפסה שמתאימה לבדים לבנים או בהירים עושה שימוש בהזרקת דיו על נייר מיוחד ומשתמשים בייצור חום ולחץ גבוהים על מנת שאלו יתחברו אל הבד. מדובר בשיטת הדפסה איכותית שלא מתקלפת, נסדקת או דוהה. הדפסה על חולצות כהות עושה שימוש גם כן בהזרקת דיו על בי נייר מיוחד אף הפעם מקלפים אל החומר המודפס ובאמצעות חום ולחץ גבוהים מעבירים את ההדפס אל החולצות. הדפסה על חולצות כהות נחשבת לפחות עמידה מאשר הדפסה על חולצות בהירות.

הדפסת פלסטיסול עם נייר טרנספר

פלסטיסול הינו סוג של דיו אשר משמש לדפוס משי. בעזרת הדפסת פלסטיסול על נייר טרנספר, בדומה להדפסה הדיגיטלית על חולצות בהירות עושים שימוש בחום ולחץ גבוהים על מנת להעביר את הצבע מהנייר אל החולצה או למעשה כל פריט עשוי בד אחר. שיטת הדפסה זו נחשבת למאוד איכותית שמחזיקה מעמד למשך זמן רב וכיוצא מכך איננה דוהה או מתקלפת.

הדפסת קריסטלים

הדפסה של קריסטלים, חרוזים ואבנים על חולצות עושה שימוש גם כן בנייר טרנספר. את העיצוב עושים באמצעות הדבקת החומרים על נייר טרנספר ייעודי כאשר לאחר מכן, באמצעות לחץ וחום גבוה מעבירים את האבנים, הקריסטלים או החרוזים אל החולצות ומקבלים את העיצוב הסופי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

סלקום TV ביקורת

סלקום TV ביקורת

היום כבר אין שום ספק, כי רוב האנשים מעדיפים להעביר את הזמן הפנוי שלהם מול המסכים. ישנם אנשים שבוחרים לגלוש באינטרנט וברשתות החברתיות השונות, אחרים

קרא עוד»