איך ללמד את הילד לצחצח שיניים?

צחצוח השיניים זו פעולה חשובה מאוד אשר כל ילד צריך לרכוש את ההרגל לעשות זאת ברמה יומיומית ובאופן הנדרש. וגם זה נחשב לתפקיד של ההורה אשר מעוניין להקנות לילד שלו הרגלי חיים נאותים. אז כיצד ניתן ללמד את הילד לצחצח שיניים?

כך תלמדו ותרגילו את הילד שלכם לצחצח שיניים

  • מברשת ידידותית ואהובה – כבר בגיל צעיר מאוד כדאי לבחור לילד שלכם מברשת שיניים נעימה ואהובה. נכון, בגיל חצי שנה לא תצפו מהפעוט שלכם להבריש את השיניים שלו – אם כבר בקעו. אבל כן תשמחו לראות כי הפריט הזה אהוב עליו והוא חלק מהחיים שלו. גם אם המברשת נחשבת אצלו צעצוע או נשכן – זה נפלא. תוכלו להתייעץ בנושא עם רופאת שיניים לילדים המנוסה בתחום.
  • צחצחו שיניים לידו בכיף – מומלץ לצחצח שיניים לעיני הילד. הראו לו כיצד אתם מצחצחים ונהנים מהמברשת, מהמשחה ומהקצף. כאשר הילד שלכם רואה אתכם מצחצחים ומשקיעים זמן בעניין, הוא מגלה כי מדובר בפעולה חשובה אך יחד עם זאת נעימה ונחמדה.
  • הדגימו כיצד מצחצחים – צחצוח שיניים צריך להיעשות בצורה נכונה. ולכן חשוב כי תראו לילד שלכם מה אתם עושים בתוך הפה שלכם. אולי נראה לכם כמו פעולה לא נימוסית במיוחד, אבל עבור הילד שלכם זה בעצם נחמד וממש מלמד. הדגימו כיצד מטפלים בשיניים החותכות, שיני חלב וגם בניבים. הראו כיצד אתם מפנקים את הטוחנות ולא מוותרים על שום צד.
  • צחצחו לילד שיניים – בשנים הראשונות צחצוח השיניים של הילד הוא תפקיד שמוטל על כתפי ההורה. ולכן חשוב לצחצח לו ולהסביר מה בדיוק אתם עושים. השלבים השונים ואופן הפעולה ילמד את הילד מה כולל הצחצוח.
  • טבלת עידוד – אם אתם מגלים כי הילד מדלג על פעולת הצחצוח לעיתים וזקוק לתזכורות. זה סימן שהפעולה הזו לא הפכה להיות להרגל עבורו. מומלץ לתלות טבלת עידוד בה יוכל הילד לסמן בוקר וערב אם צחצח שיניים.
  • שיננית – כל ילד נדרש לבקר אחת לתקופת מה במרפאת השיניים או אצל השיננית. גם בבית הספק מבקרת לעיתים אשת מקצוע ומלמדת את הילדים כיצד לצחצח. בקשו מהילד לספר לכם וללמד אתכם. כך גם הוא ירכוש את ההרגל בצורה עמוקה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם מהבלוג שלנו

מה מיוחד בשמלות כלה צנועות

כשזה מגיע לקניית שמלות כלה צנועות, הדבר הראשון שכדאי לך לחשוב עליו הוא סוג השמלה שהיית רוצה. אתה יכול לבחור מתוך מגוון סגנונות כגון קו

קרא עוד»

מקומות לODT שכדאי להכיר

פעילות בטבע היא נושא מאוד פעיל לאחרונה. זה תחום עניין המספק לאנשים דרך לחקור יותר את הטבע. לחקור דרכים חדשות לעשות דברים ולפתח לרעיונות חדשים.

קרא עוד»

פחד קהל

אנשים מסוימים עשויים לפחד מנאום בפני קהל כי הם מודאגים ממה שאנשים עלולים לחשוב עליהם. הם גם מודאגים מהלחץ שהם ירגישו כשיצטרכו לדבר מול קהל

קרא עוד»